Raudjärv: TTV linnahalli kolimise kalkulatsioone veel pole ({{commentsTotal}})

{{1488459512000 | amCalendar}}

Tallinna Televisiooni (TTV) juhatuse liikme Revo Raudjärve sõnul on TTV kolimine Tallinna linnahalli ruumidesse esialgu vaid visiooni tasemel ning seni täpsemaid kalkulatsioone ega ruumilahendust pole.

"Tallinna linnahalli rekonstrueerimistööd valmivad ilmselt 2019. aastal ning minu soov oleks kolida Tallinna TV stuudiod ja toimetus peale rekonstrueerimistööde lõppu kohe linnahalli," ütles Raudjärv ERR-ile.

Raudjärve sõnul on seni TTV kolimist arutatud ühe võimalusena ning kalkulatsioone veel pole.

"Samas ma soovin tulevikus olla Tallinna linnahalli rekonstrueerimise ja planeerimise juures, et juba algusest peale arvestatakse seal ka telespetsiifikaga," märkis ta.

Raudjärve arvates peaks konverentsikeskuse, kontserdisaali ja muude planeerimiste juurde olema algusest peale kaasatud teleinimene, kes planeerib kaamerate asetuse ja nõustaks tehniliste lahenduste väljatöötamisel.

"Kuna Tallinna televisiooni rahastatakse Tallinna linnaeelarvest, siis minu hinnangul sellest linnahalli kolimisest maksumaksja pigem võidab, sest praegu rendime Solarise keskuses äripinda, samas praegused ruumid jäävad meile kitsaks, laed on liiga madalad, pildiliselt ei anna tekitada sügavust. Siinsed ruumid ei sobi telekanalile," leidis Raudjärv.

Raudjärve sõnul kavandab Tallinna televisioon linnahalli püsivat jäämist. "Kuid rõhutan, et esialgu on see siiski alles ideetasemel ilma täpsemata kalkulatsioonideta ja ruumilahendusteta," märkis Raudjärv.

Jüri Ratas: valitsus pole linnahalli allrentnike teemat arutanud

Peaminister Ratas märkis neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et valitsuskabinet ei ole arutanud linnahalli allrendi lepinguid.

"Me oleme arutanud seda, et tekiks tõsine ja siin piirkonnas konkurentsieelist omav konverentsikeskus," ütles Ratas.

Tema sõnul ei tehta linnahalli korda ainult riigi rahadega, vaid riigi rahad on üks panus selleks. "Ja kokkuvõttes on see Eesti maksumaksja raha. Kas see tuleb kohalikult omavalitsuselt, ehk Tallinna linnalt või riigi poolt. Me oleme seda ju avalikult välja öelnud, et konkurentsi- ja majandusvõime parandamiseks vajab Eesti rahvusvahelist konverentsikeskust. Linnahall on selleks sobilik," tõdes Ratas.

Ratas lisas, et vastavad analüüsid on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ka tehtud ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister on selle ülevaate ka kabinetile andnud.

"Kui me räägime rahalistest numbritest, siis riik panustab sinna 40 miljonit eurot, see on siis aastatel 2018, 2019. Väga suure tõenäosusega linnahalli korda tegemine ei maksa 80 miljonit. Mõte on see, et linn ja riik panevad pool ja pool, vaid kui see maksab rohkem, siis seda peab kandma kohalik omavalitsus," kinnitas Ratas.

Michali arvates peaks TTV kinni panema

Reformierakonna tõenäoline Tallinna linnapeakandidaat Kristen Michal TTV laienemist mõttekaks ei pea ja tahaks seda hoopis kinni panna.

Michali sõnul ei ole TTV laienemine avalikkuse ootustega kooskõlas.

"Kõik ju saavad aru, et TTV ja kogu see meedia ja propaganda käib ju tegelikult Keskerakonna propageerimise ümber. Pigem võiks seisukoht olla ühene, et TTV-d sellisel kujul avalik-õigusliku ringhäälingu ja erakanalitega konkureerima ei ole vaja," rääkis Michal "Aktuaalsele kaamerale".

"See sõnum, et nad hakkavad agressiivsemalt reklaami müüma ja loodavad enda ruume laiendada, töötajaskonda laiendada, pole see, mida Tallinn vajab ja mida vajab ka riigi maksumaksja," lisas ta.

Riigikontroll hoiab pilgu peal

Riigikogu riigieelarve kontrolli komisjon saatis jaanuari lõpus riigikontrollile kirja, milles küsis, kas on kavas linnahalli plaanitavat renoveerimist auditeerida.

Riigikontroll teatas neljapäeval vastuskirjas komisjonile, et pojekti puhul on tegu märkimisväärsete summadega, siis on teema kindlasti üks neist, mis on riigikontrolli seirefookuses. "See, kas on vaja auditeerida linnahalli uuendamise spetsiifilisi aspekte, selgub seire käigus. Kui vaja, lisatakse see audit riigikontrolli tööplaani," seisab vastuses.

Riigikontroll selgitas, et teeb igal aastal riigi majandusaasta koondaruandele hinnangu andmiseks auditeid, milles käsitleb erinevate tehingute ja kulutuste õiguspärasust. "Linnahalli puhul tehtavate kulutuste õiguspärasus ja läbipaistvus on kindlasti auditiga hõlmatute hulgas."

 

Toimetaja: Marek Kuul, Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema