Kaitseminister: Saksamaa tõstab kaitsekulutusi järk-järgult ({{commentsTotal}})

Saksamaa kaitseminister Ursula von der Leyen kohtus Eestis viibivate Saksa sõdurite ja õhuväelastega. Tema sõnul peab Saksamaa järk-järgult tõstma oma kaitsekulutusi, sest seda tingivad selle aastatuhande muutunud julgeolekukliima ning fakt, et Saksa sõjavägi on olnud säästurežiimil.

Kui "Aktuaalne kaamera" Ursula von der Leyenilt küsis, mida tema arvab sisemajanduse kogutoodangust (SKT) kahe protsendi suunamisest kaitsekulutusteks, selgitas ta, et viimase veerandsajandi jooksul on Bundeswehr üle elanud suure säästurežiimi ja reformid, kuid käesoleva aastatuhandega on maailma julgeolek muutunud.

"Käesoleva aastatuhande alguses keskendusime välismissioonidele - Afganistan on märksõna. NATO pidi tunnistama alates 2014. aastast, kui Venemaa Euroopas vägivaldselt piire teise kohta lükkas ega austanud Ukraina iseseisvust, et riigi- ja kollektiivkaitse kui NATO teine tugisammas on sama tähtis," sõnas Leyen.

Nüüd on aeg Bundeswehris tekkinud tühikuid täita ja väge moderniseerida. Kaitseminister kinnitas, et Saksamaa on järgmise aastakümne keskpaigaks lubanud kaitsekulutusi kahe protsendini tõsta.

"Seda pole võimalik teha ühekorraga, see käib järk-järgult. Mul oli hea meel kuulda, et välisminister ütles eile selgelt välja, et eelmisel aastal tehtud investeeringud Saksa sõjaväele - 8 protsenti - oli õige tegu. Nii et Saksamaa astub samme õiges suunas ja seda tuleb jätkata," ütles ta.

Kaitseminister külastab lisaks Ämari lennubaasile neljapäeval ka Leedus Saksa sõdureid, kes moodustavad seal NATO kontingendi tuumiku ning jõudsid kohale veebruari alguses.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema