Eesti Raudtee annetas Haapsalu muuseumile mitu tonni eksponaate ({{commentsTotal}})

Eesti Raudtee annetas Haapsalus asuvale raudtee- ja sidemuuseumile kolm nõukogude-aegset dresiini ja kaks paakvagunit. Öösel jõudsid eksponaadid Haapsallu, kus nad neljapäeva hommikul mitmetunnise operatsiooni käigus veokitelt maha laaditi.

Kuna Haapsalu raudteeliini enam alles pole, tuli enam kui kümnetonnised eksponaadid sinna vedada maanteed mööda. Veerem jõudis Haapsallu kella kolme paiku öösel, sest trammi- ja trolliliikluse tõttu tuli vedajal oodata Tallinnast väljasõiduks sobivat aega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõrgus oli viis ja pool meetrit ühel detailil. Selleks oli vaja kaasata trammi- ja trollipargi tõsteautot, mis tõstab liine ja lülitab siis voolu välja," rääkis Kaarlaid OÜ projektijuht Kaido Liivoja.

Dresiinide ja vagunite mahalaadimine algas Haapsalu raudteejaama ees neljapäeva hommikul. Selleks oli Tallinnast kohale tellitud ka spetsiaalne kraana.

SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn ütles, et uued eksponaadid on väärt lisa seni Haapsalus väljas olnud veduritele ja vagunitele ja aitavad laienda pilti omal ajal kasutusel olnud tehnikast.

"Need mootordresiinid on olnud igapäevases kasutuses raudteehoolduses. Me saame tegelikult väga hea läbilõike raudtee igapäevaelust," tõdes ta.

Kõigil huvilistel on nüüd võimalik uudistada Haapsalu raudteejaama kõrval kodu leidnud masinaid oma silmaga. See aasta on raudtee- ja sidemuuseumi jaoks tegelikult märgilise tähendusega. Tänavu möödub kakskümmend aastat ajast, mil sinna jõudsid esimesed eksponaadid.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema