Eesti Raudtee annetas Haapsalu muuseumile mitu tonni eksponaate ({{commentsTotal}})

Eesti Raudtee annetas Haapsalus asuvale raudtee- ja sidemuuseumile kolm nõukogude-aegset dresiini ja kaks paakvagunit. Öösel jõudsid eksponaadid Haapsallu, kus nad neljapäeva hommikul mitmetunnise operatsiooni käigus veokitelt maha laaditi.

Kuna Haapsalu raudteeliini enam alles pole, tuli enam kui kümnetonnised eksponaadid sinna vedada maanteed mööda. Veerem jõudis Haapsallu kella kolme paiku öösel, sest trammi- ja trolliliikluse tõttu tuli vedajal oodata Tallinnast väljasõiduks sobivat aega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõrgus oli viis ja pool meetrit ühel detailil. Selleks oli vaja kaasata trammi- ja trollipargi tõsteautot, mis tõstab liine ja lülitab siis voolu välja," rääkis Kaarlaid OÜ projektijuht Kaido Liivoja.

Dresiinide ja vagunite mahalaadimine algas Haapsalu raudteejaama ees neljapäeva hommikul. Selleks oli Tallinnast kohale tellitud ka spetsiaalne kraana.

SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn ütles, et uued eksponaadid on väärt lisa seni Haapsalus väljas olnud veduritele ja vagunitele ja aitavad laienda pilti omal ajal kasutusel olnud tehnikast.

"Need mootordresiinid on olnud igapäevases kasutuses raudteehoolduses. Me saame tegelikult väga hea läbilõike raudtee igapäevaelust," tõdes ta.

Kõigil huvilistel on nüüd võimalik uudistada Haapsalu raudteejaama kõrval kodu leidnud masinaid oma silmaga. See aasta on raudtee- ja sidemuuseumi jaoks tegelikult märgilise tähendusega. Tänavu möödub kakskümmend aastat ajast, mil sinna jõudsid esimesed eksponaadid.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.