Demokraadid nõuavad Venemaa suursaadikuga kohtunud Sessionsi tagasiastumist ({{commentsTotal}})

USA Demokraatliku partei saadikud nõuavad justiitsminister Jeff Sessionsi tagasiastumist, sest viimane kohtus eelmisel aastal senaatorina kaks korda Venemaa suursaadikuga, kuid ei teatanud sellest senatile.

Demokraatidest senaatorite kinnitusel poleks nad Sessionsi ministriks saamise poolt hääletanud, kui nad oleks tema Venemaa-sidemeist teadlikud olnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kongressile oma sidemete kohta venelastega valetanud justiitsminister peab ameti maha panema," ütles esindajatekoja demokraatide liider Nancy Pelosi.

Valitsuse tegevust jälgivasse komiteesse kuuluv Elijah Cummings nõudis samuti Sessionsi kohest tagasiastumist. "Pole enam mingit kahtlust, et me vajame tõeliselt erapooletut komisjoni uurima asja (Venemaa-sidemeid)," ütles ta.

Sessionsi tagasiastumist nõudvate demokraatidega ühines ka senati vähemuse liider Chuck Schumer.

Sessionsi vestlused leidsid aset presidendikampaania ajal. Senati kuulamistel, kus temalt küsiti võimalike sidemete kohta Donald Trumpi kampaania ja Venemaa esindajate vahel, Sessions neist kohtumistest ei rääkinud.

Esimene vestlus Vene saadikuga toimus ministeeriumi andmeil senati relvateenistuse komitee liikmena, teine aga siis, kui rühm suursaadikuid oli konservatiivses mõttekojas Heritage Foundation kõnet kuulamas. Sellel kohtumisel osalesid ka teiste riikide suursaadikud.

Kontakide avalikustamine, mida esimesena tegi ajaleht Washington Post, võib hoogustada üleskutseid, et Sessions taandaks end FBI juurdlusest Venemaa sekkumise osas 2016. aasta presidendvalimistesse.

Valge Maja ei ole asja kommenteerinud.

Justiitsminister Sessions ise ütles, et ta pole kohtunud ühegi Venemaa ametiisikuga kampaaniaküsimuste arutamiseks.

Sessions on Trumpi valitsuse üks vastuolulisemaid ministreid. Teda on süüdistatud rassistlikes ja inimõigusi põlastavais avaldustes.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.