Vene meedias ilmuvad uudised kogu planeeti ohustada võivatest Siberi kraatritest ({{commentsTotal}})

Vene meedias ilmuvad uudised kliima soojenemise ja igikeltsa sulamise tõttu tekkinud Siberi kraatritest, mis võivad ohustada kogu meie planeeti.

Suurim kraater Batagaika asub 660 kilomeetri kaugusel Jakutskist. Kraatri pikkus on üle kilomeetri ja sügavus ületab sadat meetrit. Iga aastaga muutub kraater umbes 20 meetri võrra sügavamaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teadlaste sõnul sisaldab igikelts sama palju süsihappegaasi kui Maa atmosfäär. Kui sulamise järel peaks see gaas sattuma atmosfääri, siis kiireneb globaalse soojenemise protsess. See võib omakorda tuua kaasa mitmeid looduskatastroofe, näiteks uputusi.

Samas on spetsialiste, kes suhtuvad sellisesse perspektiivi üsna skeptiliselt.

Moskva ülikooli geoloogia teaduskonna vanemteadur Vladimir Tumskoi ütles, et igikeltsa sulamise ajal satuvad iidsed orgaanilised ained maapinnale ning hakkavad lagunema gaasiks, veeks jne.

"Jah, see protsess käib. Aga selle lagunemise mastaabid, isegi kui võtta kogu Arktikat, ei ole nii kriitilised, et toimuksid mingid tähtsad kliimamuutused, et me kõik upuksime ja surma saaksime," kinnitas Tumskoi.

Toimetaja: Karin KoppelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema