Vene meedias ilmuvad uudised kogu planeeti ohustada võivatest Siberi kraatritest ({{commentsTotal}})

Vene meedias ilmuvad uudised kliima soojenemise ja igikeltsa sulamise tõttu tekkinud Siberi kraatritest, mis võivad ohustada kogu meie planeeti.

Suurim kraater Batagaika asub 660 kilomeetri kaugusel Jakutskist. Kraatri pikkus on üle kilomeetri ja sügavus ületab sadat meetrit. Iga aastaga muutub kraater umbes 20 meetri võrra sügavamaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teadlaste sõnul sisaldab igikelts sama palju süsihappegaasi kui Maa atmosfäär. Kui sulamise järel peaks see gaas sattuma atmosfääri, siis kiireneb globaalse soojenemise protsess. See võib omakorda tuua kaasa mitmeid looduskatastroofe, näiteks uputusi.

Samas on spetsialiste, kes suhtuvad sellisesse perspektiivi üsna skeptiliselt.

Moskva ülikooli geoloogia teaduskonna vanemteadur Vladimir Tumskoi ütles, et igikeltsa sulamise ajal satuvad iidsed orgaanilised ained maapinnale ning hakkavad lagunema gaasiks, veeks jne.

"Jah, see protsess käib. Aga selle lagunemise mastaabid, isegi kui võtta kogu Arktikat, ei ole nii kriitilised, et toimuksid mingid tähtsad kliimamuutused, et me kõik upuksime ja surma saaksime," kinnitas Tumskoi.

Toimetaja: Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.