USA justiitsminister Sessions taandab end Trumpi kampaaniajuurdlustest ({{commentsTotal}})

Demokraatide surve alla sattunud USA justiitsminister Jeff Sessions ütles neljapäeval, et taandab end kõikidest juurdlustest, mis on seotud president Donald Trumpi 2016. aasta valimiskampaaniaga.

Samas ei andnud varem päeval Trumpilt tugeva toetuse saanud Sessions järele survele ametist tagasi astuda seoses süüdistustega, et ta valetas kongressile oma kontaktide kohta Venemaa suursaadikuga enne valimisi.

Trump kinnitas "täielikku" usaldust Sessionsile USA lennukikandja pardal peetud pressikonverentsil ning ütles, et "ta ei olnud teadlik" Sessionsi väidetavatest kohtumistest Venemaa suursaadikuga Washingtonis Sergei Kisljakiga.

Küsimusele, kas tal on usku oma justiitsministrisse, vastas Trump: "Täielikult."

Varem päeval vahendas uudistekanal CNN surveavaldusi demokraatide liidritelt.

"Kongressile oma sidemete kohta venelastega valetanud justiitsminister peab ameti maha panema," ütles esindajatekoja demokraatide liider Nancy Pelosi.

Valitsuse tegevust jälgivasse komiteesse kuuluv Elijah Cummings nõudis samuti Sessionsi kohest tagasiastumist. "Pole enam mingit kahtlust, et me vajame tõeliselt erapooletut komisjoni uurima asja (Venemaa-sidemeid)," ütles ta.

Sessionsi tagasiastumist nõudvate demokraatidega ühines ka senati vähemuse liider Chuck Schumer.

Sessionsi vestlused leidsid aset presidendikampaania ajal. Senati kuulamistel, kus temalt küsiti võimalike sidemete kohta Donald Trumpi kampaania ja Venemaa esindajate vahel, Sessions neist kohtumistest ei rääkinud.

Esimene vestlus Vene saadikuga toimus ministeeriumi andmeil senati relvateenistuse komitee liikmena, teine aga siis, kui rühm suursaadikuid oli konservatiivses mõttekojas Heritage Foundation kõnet kuulamas. Sellel kohtumisel osalesid ka teiste riikide suursaadikud.

Trump: justiitsministri vastu käib "täielik nõiajaht"

President Trump süüdistas neljapäeval demokraate "täieliku nõiajahi" pidamises justiitsminister Jeff Sessionsi ja mitme Trumpi enda nõuniku vastu, kelle väidetavad sidemed Kremli ametnikega on kerkinud esile mitmes skandaalis.

"Jeff Sessions on aus mees," ütles Trump avalduses, süüdistades demokraate "reaalsustaju kadumises".

Trump märkis samas, et Sessions oleks võinud oma vastustes olla täpsem, ent väidetav valetamine "polnud selgelt tahtlik".

Sessions ise ütles, et ta pole kohtunud ühegi Venemaa ametiisikuga kampaaniaküsimuste arutamiseks.

Allikas: AFP-BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.