USA justiitsminister Sessions taandab end Trumpi kampaaniajuurdlustest ({{commentsTotal}})

Demokraatide surve alla sattunud USA justiitsminister Jeff Sessions ütles neljapäeval, et taandab end kõikidest juurdlustest, mis on seotud president Donald Trumpi 2016. aasta valimiskampaaniaga.

Samas ei andnud varem päeval Trumpilt tugeva toetuse saanud Sessions järele survele ametist tagasi astuda seoses süüdistustega, et ta valetas kongressile oma kontaktide kohta Venemaa suursaadikuga enne valimisi.

Trump kinnitas "täielikku" usaldust Sessionsile USA lennukikandja pardal peetud pressikonverentsil ning ütles, et "ta ei olnud teadlik" Sessionsi väidetavatest kohtumistest Venemaa suursaadikuga Washingtonis Sergei Kisljakiga.

Küsimusele, kas tal on usku oma justiitsministrisse, vastas Trump: "Täielikult."

Varem päeval vahendas uudistekanal CNN surveavaldusi demokraatide liidritelt.

"Kongressile oma sidemete kohta venelastega valetanud justiitsminister peab ameti maha panema," ütles esindajatekoja demokraatide liider Nancy Pelosi.

Valitsuse tegevust jälgivasse komiteesse kuuluv Elijah Cummings nõudis samuti Sessionsi kohest tagasiastumist. "Pole enam mingit kahtlust, et me vajame tõeliselt erapooletut komisjoni uurima asja (Venemaa-sidemeid)," ütles ta.

Sessionsi tagasiastumist nõudvate demokraatidega ühines ka senati vähemuse liider Chuck Schumer.

Sessionsi vestlused leidsid aset presidendikampaania ajal. Senati kuulamistel, kus temalt küsiti võimalike sidemete kohta Donald Trumpi kampaania ja Venemaa esindajate vahel, Sessions neist kohtumistest ei rääkinud.

Esimene vestlus Vene saadikuga toimus ministeeriumi andmeil senati relvateenistuse komitee liikmena, teine aga siis, kui rühm suursaadikuid oli konservatiivses mõttekojas Heritage Foundation kõnet kuulamas. Sellel kohtumisel osalesid ka teiste riikide suursaadikud.

Trump: justiitsministri vastu käib "täielik nõiajaht"

President Trump süüdistas neljapäeval demokraate "täieliku nõiajahi" pidamises justiitsminister Jeff Sessionsi ja mitme Trumpi enda nõuniku vastu, kelle väidetavad sidemed Kremli ametnikega on kerkinud esile mitmes skandaalis.

"Jeff Sessions on aus mees," ütles Trump avalduses, süüdistades demokraate "reaalsustaju kadumises".

Trump märkis samas, et Sessions oleks võinud oma vastustes olla täpsem, ent väidetav valetamine "polnud selgelt tahtlik".

Sessions ise ütles, et ta pole kohtunud ühegi Venemaa ametiisikuga kampaaniaküsimuste arutamiseks.

Allikas: AFP-BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema