Ratas: valitsuse mammutistung ei tähenda kriisi ({{commentsTotal}})

{{1488529808000 | amCalendar}}

Peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse saja päeva täitumise pressikonverentsil, et neljapäeval alanud istungi venimine reede varaste hommikutundideni ei olnud tingitud mingist kriisist, paljud punktid vajasid lihtsalt arutamist.

"Kriisi ei ole, elu on rahulik, stabiilne," vastas Ratas ERRi ajakirjaniku Taavi Eilati esitatud küsimusele, miks valitsus öösel koos istus ja kas põhjuseks on mingi kriis.

Peaminister märkis, et valitsuse istungid ega kabinetinõupidamised ei veni regulaarselt öötundidesse, vaid neljapäeval oli lihtsalt pikk päevakord ja soov paljud punktid ära arutada ja lahendusi leida. Seda ei soovitud kiirustades teha ning kohtumine venis pikaks, selgitas ta.

Töö- ja terviseminister, sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski lisas, et kui laiemat ajakava vaadata, algab tänavu teisel poolaastal Eesti Euroopa Liidu eesistumine ja prioriteet nihkub rohkem välispoliitikale.

"Peame mitmed olulised asjad ära menetlema selle aasta esimese poolaasta sees," lausus ta.

Kaitseminister ning Isamaa ja Res Publica Liidu juht Margus Tsahkna kiitis valitsuse tugevat koostööd ja ütles, et ööistungit peeti rõõmuga. "Selles valitsuses on naturaalne ja ehe tegemine," sõnas Tsahkna.

Ratas tõi välja, et saja päevaga on palju tööd tehtud, kuid alles nüüd hakkab opositsioon nende poole kriitikanooli viskama. Ta kinnitas, et valitsuses on tugev usaldus ja see võimaldab paljudes rasketes küsimustes vajalikud otsused ära teha.

Valitsuse saja päeva plaanis olevast 88 ülesandest on praeguseks täidetud 70, osaliselt täidetud seitse ja hilinenud 11 ülesande täitmine. Ossinovski märkis, et ei pea mõnede otsuste venimist traagiliseks. "Küllap lähima kuu jooksul saavad ka need täidetud ja rohkemgi veel," lubas ta.

Toimetaja: Indrek Kuus, Karin Koppel

Allikas: ERRMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.