Ratas: valitsuse mammutistung ei tähenda kriisi ({{commentsTotal}})

{{1488529808000 | amCalendar}}

Peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse saja päeva täitumise pressikonverentsil, et neljapäeval alanud istungi venimine reede varaste hommikutundideni ei olnud tingitud mingist kriisist, paljud punktid vajasid lihtsalt arutamist.

"Kriisi ei ole, elu on rahulik, stabiilne," vastas Ratas ERRi ajakirjaniku Taavi Eilati esitatud küsimusele, miks valitsus öösel koos istus ja kas põhjuseks on mingi kriis.

Peaminister märkis, et valitsuse istungid ega kabinetinõupidamised ei veni regulaarselt öötundidesse, vaid neljapäeval oli lihtsalt pikk päevakord ja soov paljud punktid ära arutada ja lahendusi leida. Seda ei soovitud kiirustades teha ning kohtumine venis pikaks, selgitas ta.

Töö- ja terviseminister, sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski lisas, et kui laiemat ajakava vaadata, algab tänavu teisel poolaastal Eesti Euroopa Liidu eesistumine ja prioriteet nihkub rohkem välispoliitikale.

"Peame mitmed olulised asjad ära menetlema selle aasta esimese poolaasta sees," lausus ta.

Kaitseminister ning Isamaa ja Res Publica Liidu juht Margus Tsahkna kiitis valitsuse tugevat koostööd ja ütles, et ööistungit peeti rõõmuga. "Selles valitsuses on naturaalne ja ehe tegemine," sõnas Tsahkna.

Ratas tõi välja, et saja päevaga on palju tööd tehtud, kuid alles nüüd hakkab opositsioon nende poole kriitikanooli viskama. Ta kinnitas, et valitsuses on tugev usaldus ja see võimaldab paljudes rasketes küsimustes vajalikud otsused ära teha.

Valitsuse saja päeva plaanis olevast 88 ülesandest on praeguseks täidetud 70, osaliselt täidetud seitse ja hilinenud 11 ülesande täitmine. Ossinovski märkis, et ei pea mõnede otsuste venimist traagiliseks. "Küllap lähima kuu jooksul saavad ka need täidetud ja rohkemgi veel," lubas ta.

Toimetaja: Indrek Kuus, Karin Koppel

Allikas: ERRJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema