Eesti on euroliidu digiedetabelis üheksandal kohal, esikohal on Taani ({{commentsTotal}})

{{1488540076000 | amCalendar}}

Euroopa Liidu suurimad e-riigid on Taani, Soome ja Rootsi, kuid esikümnesse mahub ka Eesti, selgus Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja -ühiskonna indeksist (DESI).

Euroopa Komisjon märkis tulemusi kommenteerides, et olukord paraneb üle Euroopa, kuid areng võiks olla kiirem ning riikide vahel on jätkuvalt suured erinevused.

"Euroopa on aegamööda muutumas digitaalsemaks, kuid mitmed riigid peaksid rohkem vaeva nägema. Selleks, et digitaalsest ühtsest turust täiel määral kasu saada, peaksid kõik liikmesriigid investeeringuid suurendama," märkis Euroopa Komisjoni digivolinik Andrus Ansip.

"Me ei soovi kahel kiirusel arenevat digitaalset Euroopat. Me peame tegema koostööd selle nimel, et Euroopa Liidust saaks maailma digivaldkonna liider."

Täna avaldatud tabelis on esimesel kohal Taani, järgnevad Soome ja Rootsi. Mulluses tabelis oli esikolmik täpselt sama.

Eesti on üheksas ning ka Eesti positsioon ei ole aastaga muutunud. Viimasel kohal püsib Rumeenia, järgnevad Bulgaaria ja Kreeka.

Euroopa Komisjon hindas riikide puhul erinevaid valdkondi. Avalike e-teenuste osas oli Eesti esimesel kohal. Intereneti kasutatavuse osas oli Eesti kõrgel kuuendal kohal.

Internetiühenduste (püsiühenduse ja m-internet levi, kiirus ja hinnad) osas on Eesti 18. kohal. Ettevõtete digitaliseerituse ja e-kaubanduse leviku poolest on Eesti alles 21. kohal.

Toimetaja: Oliver Kahu. Graafikud: Sten Endrik MihkelsooMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.