Korb ei soostu tuhandet pealinnast välja viidavat töökohta veel avaldama ({{commentsTotal}})

{{1488536300000 | amCalendar}}

Riigihaldusminister Mihhail Korbi kinnitusel on plaan tuhande töökoha Tallinnast välja viimiseks olemas, kuid konkreetsete asutuste kohta ta infot jagama ei soostunud.

Valitsuse öösse veninud mammutnõupidamisel arutati ka riigiasutuste Tallinnast väljaviimise kava. Mihhail Korb kinnitas ERRi raadiouudistele, et plaan tuhande töökoha väljaviimiseks on olemas.

"Tunnistan, et plaan või tegevus vajab veel sättimist ja arutamist ja plaanime kabinetti uuesti tagasi tulla kahe nädala pärast. Aga eesmärk tuhande töökoha väljaviimise osas sai ka kinnitust," sõnas ta.

Nimekiri välja viidavatest asutustest ministri sõnul alles tekib - osa on juba paika pandud ja kindlasti neid ka lisandub.

"Ma tutvustan kogu nimekirja, kui asi on lõplikult kinnitatud ja otsustatud, mis vormis, mis mahus ja mis suunas me liigume sellega," sõnas Korb.

Valitsuse saja päeva plaani kohaselt pidi Korb esitama avaliku sektori töökohtade pealinnast väljaviimise aja- ja tegevuskava 16. veebruariks, kuid selle valmimine võttis oodatust kauem aega.

Valitsuse plaan, millised asutused kuhu viiakse, avalikustatakse märtsi keskpaigas.

"Valitsus toetab tuhande töökoha väljaviimist. Siin on ministeeriumil vaja veel teha tööd ja analüüsi. Väljaviimine ei saa olla tabelipõhine, vaid ta peab siduma seda valdkonda selle kohaga. Meie seisukoht on olnud, et maakonnakeskuseid tuleb tugevdada. Märtsikuu keskel, 15. märtsiks peaks olema teada, mis ametid välja viiakse ja kuhu viiakse," rääkis peaminister Jüri Ratas.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema