Korb ei soostu tuhandet pealinnast välja viidavat töökohta veel avaldama ({{commentsTotal}})

{{1488536300000 | amCalendar}}

Riigihaldusminister Mihhail Korbi kinnitusel on plaan tuhande töökoha Tallinnast välja viimiseks olemas, kuid konkreetsete asutuste kohta ta infot jagama ei soostunud.

Valitsuse öösse veninud mammutnõupidamisel arutati ka riigiasutuste Tallinnast väljaviimise kava. Mihhail Korb kinnitas ERRi raadiouudistele, et plaan tuhande töökoha väljaviimiseks on olemas.

"Tunnistan, et plaan või tegevus vajab veel sättimist ja arutamist ja plaanime kabinetti uuesti tagasi tulla kahe nädala pärast. Aga eesmärk tuhande töökoha väljaviimise osas sai ka kinnitust," sõnas ta.

Nimekiri välja viidavatest asutustest ministri sõnul alles tekib - osa on juba paika pandud ja kindlasti neid ka lisandub.

"Ma tutvustan kogu nimekirja, kui asi on lõplikult kinnitatud ja otsustatud, mis vormis, mis mahus ja mis suunas me liigume sellega," sõnas Korb.

Valitsuse saja päeva plaani kohaselt pidi Korb esitama avaliku sektori töökohtade pealinnast väljaviimise aja- ja tegevuskava 16. veebruariks, kuid selle valmimine võttis oodatust kauem aega.

Valitsuse plaan, millised asutused kuhu viiakse, avalikustatakse märtsi keskpaigas.

"Valitsus toetab tuhande töökoha väljaviimist. Siin on ministeeriumil vaja veel teha tööd ja analüüsi. Väljaviimine ei saa olla tabelipõhine, vaid ta peab siduma seda valdkonda selle kohaga. Meie seisukoht on olnud, et maakonnakeskuseid tuleb tugevdada. Märtsikuu keskel, 15. märtsiks peaks olema teada, mis ametid välja viiakse ja kuhu viiakse," rääkis peaminister Jüri Ratas.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.