Valitsuse saja päeva plaan: saavutatud ja täitmata jäänud eesmärgid ({{commentsTotal}})

Valitsuse saja päeva plaanis püstitatud 88 ülesandest on valitsuse hinnangul täidetud 70, ülejäänute seas on nii täitmata kui osaliselt täidetud sihte. Samas on valitsus täidetud ülesannete hulgas plusspoolele arvestanud ka eesmärke, mille kohta on praeguseks vaid ettepanekuid arutatud ehk tegelikkuses asjaga väga kaugele jõutud ei ole.

Reedel täitus peaminister Jüri Ratase juhitaval valitsusel ametis sada päeva ning selleks ajaks seatud eesmärkidest mitmed said täidetud alles viimasel hetkel ehk neljapäeval, kui kell 14 päeval alanud kabinetinõupidamine venis reede hommikutundidesse.

Valitsuskabinet otsustas neljapäeval ära näiteks koolitoidu toetuse tõstmise uuest aastast ühe euroni, samuti sai kinnitatud tegevuskava päästjate ja demineerijate kaitsevarustuse uuendamiseks ning päästetehnika kaasajastamiseks.

Juba varem on ellu viidud näiteks plaan tõsta lasterikka pere toetust, karmistada alkoholireklaami ja -müügipiiranguid, muuta pensionisüsteeme, reformida tulumaksu, luua ettevõtluskonto jpm.

Täidetud ülesannete kokkuvõttes leidub aga ka formaalselt plussi kirja saanud tegusid, sest paljud lubadused on sõnastatudki kavatsusena midagi analüüsida.

Näiteks leiab täidetud ülesannete loetelust punkti "Arutati ettepanekuid Eesti välisteenistuse tugevdamiseks", mille puhul võib kahelda, kas see vastab päriselt saja päeva üldeesmärkide dokumendis seatud sihile suurendada tunduvalt Eesti välisteenistustele suunatud ressursse. Samas on täpsemalt valitsuse eesmärke sõnastavas dokumendis lause "Suuname rohkem tähelepanu Eesti julgeoleku- ja välismajandushuvide edendamisele ning kaitsele", mis oma üldsõnalisuse tõttu lubab tõesti formaalselt eesmärgi täidetuks lugeda.

Kavatsus uuendada tööturgu ja tööjõumakse reguleerivaid seadusi jäi osaliselt täitmata, sest ettepanekuid sotsiaalsete tagatiste paindlikkuse suurendamiseks ei jõutud tähtajaks valitsuses arutada.

Narva ja Tallinnasse tasuta eesti keele kursusi korraldavate keelemajade rajamiseks on ettepanekud esitatud, kuid nende arutamiseni pole valitsus jõudnud. Arutelu on pooleli kodakondsusseaduse muutmise asjus, et võimaldada teatud tingimustel naturalisatsiooni korras Eesti kodakondsuse andmist alla 1,5-aastastele lastele.

Ellu on viimata ka näiteks nullbürokraatia programm, kohalike omavalitsuste korrakaitseõiguste laiendamise eelnõu ja lisainvesteeringud avalikult kasutatavatesse teedesse ja raudteedesse.Lõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema