Järjekordne hoop Fillonile: pressiesindaja lahkus meeskonnast ({{commentsTotal}})

Prantsusmaa konservatiivide presidendikandidaat Francois Fillon sai järjekordse tagasilöögi, kui tema pressiesindaja Thierry Solere teatas reedel, et astub kampaaniast kõrvale.

Rahastamispettuses süüdistatava Filloni toetajaskonnast on lahkunud mitmeid mõjukaid konservatiive ja reedel teatas ka Solere, et ei osale enam valimiskampaanias, vahendas Politico.

Fillon on lubanud kandideerimist jätkata, kuigi süüdistuste asjus on algatatud ametlik uurimine. Neljapäeval korraldas politsei läbiotsimise Filloni Pariisi kodus.

Kolmapäeval teatas endine minister ja Filloni välisasjade nõunik Bruno Le Maire, et lahkub Filloni kampaaniameeskonnast.

Arvamusküsitlustes on Fillon kolmandal kohal, jäädes toetuse poolest tugevalt maha nii Rahvusrinde kandidaadist Marine Le Penist kui sõltumatust Emmanuel Macronist. Neljapäeval avaldatud arvamusküsitluse kohaselt soovib kolm neljandikku Prantsuse valijaist, et Fillon loobuks kandideerimisest. 

Francois ja tema abikaasa Penelope Fillon on ameti uurimise all seoses väidetega, et naisele ja kahele lastele maksti aastate jooksul ligi miljoni euro ulatuses palka nõunikutöö eest, mida ta reaalselt ei teinud. Samuti on teada, et Fillon palkas senaatoriks oleku ajal end abistama ka kaks oma last.

Presidendivalimiste esimene voor toimub 23. aprillil ja teine voor 7. mail.

Toimetaja: Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.