Türgi süüdistab Saksamaad topeltstandardite kasutamises ({{commentsTotal}})

Türgi süüdistab Saksamaad topeltstandardite kasutamises ja ähvardab suhete halvenemisega, sest Lõuna-Saksamaal asuv Gaggenau linn ei lubanud Türgi justiitsministril Bekir Bozdağil pidada seal kihutuskõnet president Recep Tayyip Erdoğani toetuseks.

Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğlu sõnul tahab Saksamaa Türgit nõrgestada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sellest on saanud süstemaatiline praktika, millest on kogu Saksamaa läbi imbunud. Miks? Nad ei taha Türgi juhtpoliitikute kampaaniaid, sest nad töötavad "ei"-häälte nimel. Nad tahavad takistada tugeva Türgi riigi teket," rääkis Çavuşoğlu.

Saksamaal elab 1,4 miljonit Türgi kodanikku ning kõiki neid tahab president Erdoğan peatsel referendumil näha presidendi volituste suurendamise poolt hääletamas. Saksamaa türklased, vähemalt need, kes on Türgi kodanikuks jäänud, kalduvad niigi pigem Erdoğani pooldama.

Çavuşoğlu heitis Saksamaale ka ette, et see kohtleb Türgit teise klassi riigina.

Vihased Erdoğani toetajad aga tegid koguni pommiähvarduse Gaggenau raekojale. "Saime mobiiltelefonilt pommiähvarduse raekojale. Kõigepealt evakueerisime koos politseiga piirkonnas viibijad ning muidugi raekoja töötajad," ütles Gaggenau linnapea Michael Pfeiffer.

Pommi ei leitud ning ähvardajate otsimisega tegeleb politsei.

Saksamaa valitsus ei saa aga Türgi välisministri nii valulisest reaktsioonist aru. Saksamaa valitsuse teatel ei kavatse nad Türgi kodanikele nende riiki puudutaval referendumil mingeid takistusi teha, hääletagu nad seal, kuidas tahes.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema