May sõnul tahab Sturgeon Šoti iseseisvust iga hinna eest ({{commentsTotal}})

Suurbritannia peaminister Theresa May kurjustas Konservatiivse Partei Šotimaa konverentsil sealsete iseseisvuslastega.

May sõnul on iseseisvuse taotlemine muutunud Šotimaa Rahvuslikule Parteile kinnisideeks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nicola Sturgeoni juhitav Iseseisvuspartei kannatab May sõnul silmaklappidega natsionalismi all ning tahab Šotimaa iseseisvust iga hinna eest.

"Šotimaa Iseseisvuspartei keskendub ainult ühele asjale: iseseisvusele. Nende jaoks pole oluline õigete asjade tegemine. Iseseisvuspartei mängib poliitikat nagu oleks see mäng. Kuid poliitika pole mäng ja allakäivate avalike teenuste haldamine Šotimaal on liiga oluline, et sellest mööda vaadata," rääkis May. 

Samas ütles May, et Šotimaa iseseisvumine ei ole majanduslik küsimus.

Ta rõhutas ka, et pärast Brexitit muutub Suurbritannia erinevate osade omavaheline solidaarsus veelgi olulisemaks.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.