Selgusid ajakirjanduspreemiate võitjad ({{commentsTotal}})

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) aasta ajakirjaniku preemia pälvis ajakirjandusliku ja ühiskondliku tegevuse eest Äripäeva ajakirjanik Koit Brinkmann.

Elutöö preemia pälvis staažikas ajakirjanik Peeter Raidla ja sama suure noore ajakirjaniku preemia Laura Mallene Eesti Päevalehest, teatas EALL-i esindaja BNS-ile.

Uudise kategoorias võitis ajakirjanik Tuuli Jõesaar Eesti Päevalehes 9. veebruaril ilmunud looga "Ränga bussiõnnetuse toimumiskohas eiratakse riiklikke libedustõrje nõudeid", 10. veebruaril ilmunud looga "Libedustõrje nõudeid ei täidetud suurtel maanteedel aastaid" ja 11. veebruaril ilmunud looga "Maanteeametil kästi libedustõrje lepinguid kiiresti muutma hakata".

Arvamusloo kategoorias võitis Krister Kivi 31. augustil Eesti Ekspressis ilmunud looga "Minge kukele oma spordiga!".

Olemusloo kategoorias võitis Jaanus Piirsalu Postimehes 12. septembril ilmunud looga "Anton Vaino tõusis Kremli esiametnikuks poole aastaga".

Multimeedia kategoorias said auhinna Tiit Blaat, Rauno Volmar, Ester Vaitmaa, Heleri Kuris, Liisi Viskus, Alari Heinsoo, Madis Veltman ja Mart Nigola Delfis 30. novembril ilmunud tööga "EV 100 nädala projekt: MAJAD".

Maakonnalehtede uudise kategoorias võitis Rannar Raba 26. jaanuaril Sakalas ilmunud looga "Linnavalitsuse liige varjas seost vaidlusaluse elamuarendusega".

Maakonnalehtede arvamusloo preemia võitis Erik Kalda 14. aprillil Põhjarannikus ilmunud looga "Riigi väärikuse küsimus".

Maakonnalehtede olemusloo kategoorias said preemia Mart Soidro ja Andrus Kivirähk Meie Maas 17. detsembril ilmunud looga "Andrusega Kerstil külas".

Parima venekeelse loo preemia võitsid Nikolai Karajev ja Elizaveta Fomina venekeelses Postimehes 7. ja 10. mail ilmunud artiklitega Vene teatri rahaprobleemidest.

Aasta spordifoto preemia sai Birgit Püve seeriaga noortest sumomaadlejatest, aasta portreefoto preemia sai aga Andras Kralla Äripäevas ilmunud fotoga ilukirurg Jüri Kullamaast, aasta olemusfoto preemia sai Annika Haas Eestisse ümberpaigutatutst tehtud fotoseerija eest ning aasta uudisfoto preemia sai Andras Kralla Äripäevas ilmunud fotoga ärimees Henry Kallasest.

Aasta parima video auhinna sai Delfi Sensori videolugu "Millised šansid on keskmisel Eesti mehel saada politsei eliitüksusesse?", mille autorid on Mark Šandali ja Mihkel Tamm.

Suurte lehtede kujundusauhinna kulla pälvis Äripäev, hõbeda Postimehe lisa Arvamus/Kultuur ja pronksi Õhtuleht.

Väikeste lehtede kujundusauhinna kuld ja hõbe jäid välja andmata, pronksi pälvisid Pärnu Postimees ja Saarte Hääl.

Suurte lehtede olemuslugude kujunduses sai kulla Tartu Postimehes 1. märtsil ilmunud loo "Katkikistud laste kogu eluks kummitama jäävad mälestused" kujundus.

Väikeste lehtede olemuslugude kujunduse kategoorias jäi kuld välja andmata, hõbeda sai Virumaa Teatajas 6. veebruaril ilmunud loo "Tänavakunstniku lõuend on sein" kujundus.

Kulla sai ka Lääne Elu 31. detsembri lehe esikülje kujundus.

Veebikülgede kategoorias sai hõbeda Õhtulehe mobiilne veebikülg ja pronksi Äripäeva veebikülg.

Digitaalsete üksikprojektide kategoorias sai kuldauhinna Eesti Päevalehe/Delfi projekt "Mõjukad" ja pronksi Äripäeva "Autorollo afäär".

EALL korraldas reedel Tallinnas Õpetajate Majas konkursi võitjate avalikustamiseks piduliku tseremoonia.

Allikas: BNSÜleujutus Rocca al Mares.Üleujutus Rocca al Mares.
Tugev vihmasadu põhjustas Rocca al Mare keskuses uputuse

Neljapäevaõhtune tugev vihmasadu põhjustas üleujutusi mitmel pool Tallinnas, sealhulgas tekkis uputus Rocca al Mare keskuses.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.