ERR Moskvas: Krimmis satuvad tatarlaste kõrval võimude surve alla ka aktiviste kaitsvad advokaadid ({{commentsTotal}})

Krimmitatarlaste olukord on läinud pärast Venemaa annektsiooni vaid halvemaks - tatarlasi ühendav organisatsioon on tunnistatud äärmuslikuks ning aktivistide vastu on algatatud kriminaalmenetlusi. Süsteemi surve alla satuvad ka advokaadid, kes aktiviste kaitsevad.

Krimmitatarlased on Venemaa võimude jaoks Krimmi poolsaarel praegu potentsiaalselt kõige ebalojaalsem grupp. Nende vastu kasutatakse mitmesuguseid meetmeid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kriminaalsajad on algatatud nende vastu, kes järgivad islamiseadusi, moslemite vastu. Need on röövimised, kriminaalasjad krimmitatarlaste rahvusliikumise aktivistide vastu, sinna hulka kuulub ka krimmitatarlaste organisatsiooni ekstremistlikuks tunnistamine, kriminaalasjad ja läbiotsimised ajakirjanike vastu, kontrollreidid mošeedes ja kohtades, kus tatarid, moslemid kokku saavad. See on surve inimkaitsjatele ja advokaadidele," rääkis advokaat Emil Kurbedinov, kes sattus samuti võimude surve alla.

Talle määrati kümme päeva aresti, sest ta avaldas neli aastat tagasi sotsiaalvõrgustikus materjali, mille prokuratuur tunnistas nüüd äärmuslikuks. Võimud annavad nii mõista, et kõigil, kes ei ole nõus Krimmi Venemaaga liitmisega, tuleb tagaplaanile hoida.

"Lihtsam on kaitsta kelme, narkomaane, mõrvareid - see on ohutum kui kaitsta poliitaktiviste või neid, keda on sildistatud äärmuslaseks, terroristiks, separatistiks," tõdes advokaat Edem Semedljajev.

Kasutusele on võetud ka vanad nõukogudeaegsed meetmed, näiteks karistuspsühhiaatria.

"Umbes 15 inimest on sattunud juba psühhiaatriahaiglatesse mingi ekspertiisi jaoks. Seal toimuvad ka lihtsalt ülekuulamised," ütles Kurbedinov.

Moskva advokaadide sõnul ei ole selline olukord ainult Krimmi eripära.

"Rünnakud advokaatide vastu, nende peksmised, tapmised toimuvad mitmes Venemaa regioonis. Veel rohkem on juhtumeid, kui advokaate otsitakse läbi, peetakse kinni," sõnas advokaat Ilja Novikov.

Advokaadid näevad väljapääsuna Euroopa inimõiguste kohtusse pöördumist. Vene õigussüsteemile nad väga lootusi ei pane.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema