Sooline palgalõhe on küll vähenenud, kuid püsib endiselt kõrge ({{commentsTotal}})

Viimastel aastatel on palgalõhe Eesti naiste ja meeste vahel küll vähenenud, kuid püsib endiselt kõrge. CV-Online'i palgauuringute keskkonna Palgad.ee andmetel on samal positsioonil töötavate naiste palk meeste omast keskmiselt 9 protsenti madalam.

Eestis on palgalõhe endiselt Euroopa Liidu suurim ja just seetõttu on ellu kutsutud igakevadine võrdse palga päev. Siiski liiguvad asjad väga vähesel määral paremuse poole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

2015. aastal oli Eurostati andmetel palgalõhe Eestis langenud 26,9 protsendini. Palgad.ee uuris konkreetsemalt, kui suur on palgalõhe samal positsioonil töötavatel inimestel ja selgus, et ka sellises võrdluses on vahe kahe protsendi võrra vähenenud.

"Kui on 50 000 vastajat ja rohkem, siis me ei räägi enam puhtalt mingist statistilisest veast, vaid midagi turul on muutunud. Ja kui siia juurde panna veel Eurostati andmed, mis näitab, et sooline palgalõhe on 2013 versus 2015 alanenud 2 protsendi võrra, siis me saame rääkida muudatustest turul," selgitas CV-Online'i arendusjuht Heikko Gross.

"Kui me vaatame Palgad.ee andmestikku ja reaalselt makstavat palka konkreetsete posistsioonide lõikes, siis kui 2015. aastal sai mees tuhat eurot ja sama töö eest sai naine 890 eurot, siis 2017. aasta väljavõtte järgi mees saab tuhat eurot ja naine 910," tõi ta näite.

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni president Anu Viks ütles, et kuigi ühel ametikohal töötava mehe ja naise palgaerinevus on tõsine murekoht, mõjutab üleüldist palgalõhe protsenti siiski rohkem see, et nn pehmemad alad, kus valdavalt töötavad naised, on madalamalt tasustatud.

"Probleemi lahendab palkade ühtlustamine. Kui meestele sobib rohkem tehniline töö, naistele sobib rohkem laste ja inimestega tegelemine, siis nii see ongi, aga palgad peaksid olema võrdsed. Üks suur samm, mida me saaksime teha, on populariseerida praeguseid traditsioonilisi naistealasid nagu haridus, sotsiaalvaldkond ka meeste seas," rääkis Viks.

Ta lisas, et näiteks mehed ei lähe õpetajaks, kuna palk on väike. Aga samas, mida rohkem oleks meesõpetajad, seda kiiremini tõuseksid tema hinnangul ka õpetajate palgad.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema