Eestimaa Ühendatud Vasakpartei pidas kongressi ({{commentsTotal}})

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei pidas laupäeval kongressi ja loodab sügisel toimuvatel kohalike omavalitsute valimistel oma nimekirjaga välja minna pea kõigis Eesti maakondades. Hiljuti parteiga ühinenud mittetulundusühingu Vene Kool Eestis aktivistid peavad lisaks venekeelsele haridusele probleemiks ka NATO jõudude viibimist Eestis.

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei hääletas erakonna juhatuse 11-liikmeliseks ja eesotsas jätkab senine esimees Valev Kald. Kuigi kongress kulges valdavalt vene keeles, esindab Vasakpartei esimehe hinnangul kõigi Eestimaa elanike huve, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmistel kohalikel valimistel kogus 1863-liikmeline erakond 36 häält, riigikogu valimistel 764 häält ja seekordne kongress oli sügiseste valimiste avalöök, kinnitas Valev Kald.

"Selleks, et riigikogu valimistel protsenti saada, meie esiaglesed plaanid on sellised, et saada nii palju hääli, et saada riigi finantseeringut, hetkel meil seda ei ole, aga tegelikult ülim eesmärk on riigikokku pääseda," ütles parteijuht Valev Kald.

Vasakparteiga ühinesid hiljuti 16 liiget mittetulundusühingust Vene Kool Eestis, kes veel kuu aega tagasi soovisid luua uut erakonda. Sellest ideest ei saanud asja, samuti ei soovitud ühineda Keskerakonnaga.

Vasakpartei liige, MTÜ Vene Kool Eestis juhatuse liige Alisa Blintsova ütles, et Keskerakonnas vasak tiib puudub ja seetõttu astuti Vasakerakonda.

"Praegu me tunneme, et Eestis on palju militariseerimist ja me ei ole sellega nõus ja ma tean, et Eestis on ka palju Eestlasi, kes ei toeta, et Eestis on NATO väed. Me arvame, et need on väga agressiivsed ja me tahame siin väga rahulikult elada," rääkis Blintsova.

Vasakpartei loodab oma nimekirjaga osaleda kohalike omavalitsuste valimistel Harjumaalt Tallinnas ja Maardus, kindlasti Ida-Virumaal, Lõuna-ja Kagu-Eestis ja Saaremaal.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema