Põhja-Iirimaa valimised võitsid Briti-meelsed unionistid ({{commentsTotal}})

Põhja-Iirimaa ennetähtaegsetel valimistel saavutasid napi võidu Briti-meelsed unionistid, edestades vabariiklasi vaid ühe saadikukohaga.

Protestantlik Demokraatlik Unionistide Partei võitis 90-kohalises kohalikus parlamendis 28 kohta Iiri Vabariikliku Sinn Féini 27 vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Väiksemate parteide tulemus näitas aga, et Briti-meelsetel ei ole enam enamust. Viimati oli selline seis 1921. aastal, mil Põhja-Iirimaa parlament loodi.

Valimisaktiivsus oli 64,8 protsenti, mis on viimase 20 aasta kõrgeim näitaja.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.