Vanglast vabanenud Ildar Dadin kohtus oma toetajatega ({{commentsTotal}})

On haruldane, et Venemaa kohtusüsteem otsustab vabastada ebaõiglaselt vangi mõistetud inimese. Viimati läks nii opositsionäär Ildar Dadiniga, kes mõisteti vangi ebaseadusliku kohtuotsuse alusel. Täna sai Dadin kokku nendega, kes teda vangistuse ajal toetasid.

Ildar Dadinit tervitati nagu kangelast. Tema esimesed tänusõnad olid neile, kes teda vanglas viibimise ajal toetasid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei saaks nautida praegu teiega kohtumist - see on võimalik ainult tänu teile. Ma ei saaks nautida minu abikaasa Nastjaga kohtumist - see on võimalik ainult tänu teile. Ma ei tea kuidas teismoodi seda väljendada, aga see on minu jaoks kõige tähtsam," ütles Dadin.

Ildar Dadini rängad katsumused algasid kui 2014. aastal muudeti miitingute ja piketeerimise seadust nii, et kahe või rohkema rikkumise eest võis määrata mitte administratiiv- vaid kriminaalkaristuse.

Tegelikult võis isegi üksikpikett olla põhjus kinnipidamiseks. Piketeerija juurde tulevad kaks provokaatorit ja lihtsalt seisavad tema kõrval. Sellest piisab, et politsei tunnistaks seaduse rikkumist. Nii juhtus ka Ildar Dadiniga üleelmise aasta detsembris.

Talle mõisteti kolm aastat kolooniat miitingute ja piketeerimiseseaduse korduva rikkumise eest. Dadin saadeti kolooniasse Karjalasse, kus teda pidevalt piinati. Alles eelmise aasta lõpus otsustas Ülemkohus, et seadust tuleb muuta. Selle otsusega lõpetati kriminaalasi Ildar Dadini vastu, ta ise rehabiliteeriti. Ootamatu halastus süsteemi poolt on Dadini sõnul kodanikuühiskonna võit.

"Niinimetatud kohus ei võtnud seda otsust vastu muidugi mitte selle pärast, et ta juhindus õigluse printsiibist. See juhtus selle pärast, et kuskil üleval meie bandiidid või kes meid iganes valitsevad said aru, et nii avalikult inimest mõnitada on liiga kohatu. Sest nad on nii välismaise kui ka sisemise surve all. Nad pidid alluma. Ma arvan niimoodi," sõnas Dadin.

Ildar Dadin ise ei pea ennast kangelaseks ja kavatseb oma võitlust režiimi vastu jätkata.

"Ma olen veendunud, et ma osalen veel protestiaktsioonides. Konkreetseid ideid hetkel ei ole. Aga küll see Kremli fašistlik režiim annab meile ideed ja probleemid, et välja tulla," lisas ta veel.

Aga praegu kavatseb Ildar Dadin natuke puhata ja võib-olla saada kompensatsiooni ebaõiglase kohtuotsuse ja vanglas viibitud aasta ja kahe kuu eest.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema