Põhja-Korea tegi järjekordse raketikatsetuse ({{commentsTotal}})

{{1488770416000 | amCalendar}}

Põhja-Korea tulistas esmaspäeva varahommikul Jaapani mere vetesse neli ballistilist raketti.

Lõuna-Korea kaitseministeeriumi andmetel tulistas Põhja-Korea "tundmatu eseme" välja kohaliku aja järgi kell 07.36 Põhja-Pyongani provintsis asuvast Tongchang-ri kosmosekeskusest ja see maandus Jaapani meres.

"Põhja-Korea tulistas peaaegu üheaegselt välja neli ballistilist raketti, millest kolm langes merre Jaapani majanduspiirkonnas," ütles Jaapani peaminister Shinzo Abe parlamendile kõneledes.

Lõuna-Korea kaitseministeeriumi kinnitusel jälgivad Lõuna-Korea ja USA võimud asjade edasist arengut suure tähelepanuga.

Põhja-Korea võime on viimasel ajal taas ärritanud USA ja Lõuna-Korea iga-aastased ühisõppused, mis algasid kolmapäeval. Põhja-Korea meedia kinnitas koheselt, et liider Kim Jong-un on andnud sõduritele korralduse valmistuda "armutuks rünnakuks" vaenlase vastu.

Lõuna-Korea soovib USA raketitõrjesüsteemi kohest kasutuselevõttu

Lõuna-Korea soovib USA raketitõrjesüsteemi THAAD kohest kasutuselevõttu, teatas esmaspäeval Reutersi vahendusel riigi peaminister ja presidendi ametikohuseid täitev Hwang Kyi-ahn.

"Me peame viivitamatult kasutusele võtma süsteemi THAAD, et kaitsta ennast Põhja-Korea tuumarakettide eest," ütles Hwang avades riikliku julgeolekunõukogu esmaspäeval kokkukutsutud erakorralist istungit.

USA ja Lõuna-Korea alustasid läbirääkimisi raketisüsteemi kasutuselevõtu osas eelmisel aastal. THAAD (ehk Terminal High Altitude Area Defence) on mõeldud mitut liiki ründerakettide hävitamiseks.

Pea aasta tagasi aset leidnud Põhja-Korea raketikatsetuse järel teatas Pentagon et soovib THAAD raketitõrjesüsteemi võimalikult kiiret Lõuna-Koreasse toimetamist.

USA mõistab Põhja-Korea neli raketikatsetust "jõuliselt hukka"

Ühendriigid mõistavad hukka esmaspäeval toimunud Põhja-Korea neli ballistilise raketi katsetust ning on valmis kasutama "kõiki saadaolevaid võimekusi selle kasvava ohu vastu", teatas USA välisministeerium.

"Ühendriigid mõistavad jõuliselt hukka täna toimunud DPRK (Põhja-Korea) ballistiliste rakettide katsetused, mis rikuvad ÜRO julgeolekunõukogu resolutsioone, mis omakorda otseselt keelavad Põhja-Koreal kasutada ballistiliste rakettide tehnoloogiat," lausus välisministeeriumi pressiesindaja kohusetäitja Mark Toner.

"Oleme jätkuvalt valmis - ning astume jätkuvalt samme oma valmisoleku suurendamiseks - kaitsma rünnaku eest iseend ja oma liitlasi ning oleme valmis kasutama kõiki meile saadaolevaid võimekusi selle kasvava ohu vastu," lisas Toner.

Toneri sõnul tugevdavad Pyongyangi sõjakad sammud Washingtoni ja selle liitlaste juba "raudkindlat" meelekindlust Põhja-Korea "seadusvastase käitumise" vastu.

"Kutsume kõiki riike üles kasutame igat saadaolevat suhtluskanalit ja mõjuvahendit, tegemaks DPRK-le ja selle tegevust võimaldavatele selgeks, et edasised provokatsioonid on vastuvõetamatud, ning astuma samme näitamaks, et Põhja-Korea seadusvastasel käitumisel on tagajärjed."

"Meie pühendumus meie liitlaste, kaasa arvatud Korea Vabariigi ja Jaapani kaitsele on nende ohtudega silmitsi seistes jätkuvalt raudkindel," lisas Toner.

EL taunis Põhja-Korea raketikatsetusi

Euroopa Liit mõistis esmaspäeval hukka nelja ballistilise raketi katsetuse Põhja-Koreas ning teatas, et konsulteerib Jaapani ja teiste partneritega, kuidas reageerida.

EL-i välispoliitika juht Federica Mogherini märkis, et Põhja-Korea raketikatsetused on vastuolus ÜRO resolutsioonidega ja pingestavad veelgi olukorda regioonis.

Mohgerini lisas, et Põhja-Korea peab naasma dialoogi juurde rahvusvahelise kogukonnaga ning peatama viivitamatult edasiste katsetuste plaanid.

Hiina kutsus Põhja-Korea raketistartide järel vaoshoitusele

Hiina kutsus esmaspäeval toimunud Põhja-Korea nelja raketikatsetuste järel vaoshoitusele, kritiseerides Pyongyangi tegevust, kuid väites ka, et olukorras on osaliselt süüdi Lõuna-Korea ja USA.

"Hiina on vastu DPRK raketikatsetustele, mis rikuvad ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioone," ütles välisministeeriumi esindaja Geng Shuang ajakirjanikele. "Praeguses olukorras peaksid kõik pooled ilmutama vaoshoitust ja vältima samme, mis regionaalseid pingeid veelgi suurendaksid."

Geng ütles ajakirjanikele, et Hiina eriesindaja Põhja-Korea tuumaküsimustes Wu Dawei helistas eelmisel nädalal oma kolleegidele Soulis ja Washingtonis ning hoiatas, et Lõuna-Korea ja USA ulatuslikud ühisõppused ei aita kaasa olukorra normaliseerimisele Korea poolsaarel.

Kreml: Põhja-Korea raketikatsetused lisavad pingeid

Kreml on mures Põhja-Korea uute raketikatsetuste pärast, mis toovad piirkonda lisapingeid, teatas Kreml esmaspäeval.

"Vaieldamatult, me oleme tõsises mures," ütles Vene presidendi pressisekretär Dmitri Peskov. "Need on teod, mis toovad kaasa piirkonnas pinge kasvu".

"Selles olukorras kutsub Moskva pooli tavapäraselt talitsetusele, ja vaieldamatult vahetab Moskva antud juhul mõtteid asjast huvitatud pooltega," ütles Peskov.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: AFP-BNSJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema