Peugeot ja Citroeni omanik PSA ostis 2,2 miljardi eest GM-ilt Opeli ({{commentsTotal}})

Autofirma General Motors Co müüs Prantsuse autofirmale PSA 2,2 miljardi euro eest oma kahjumis olevad Euroopa ettevõtted, kaasa arvatud Saksa Opeli ja Briti Vauxhalli, teatasid firmad esmaspäeval.

PSA ostis GM-ilt 1,3 miljardi euro eest selle Euroopa tütarfirmad ning ostab 900 miljoni euro eest ka Euroopas GM-i finantsteenuseid pakkuvad ettevõtted, teatas PSA.

PSA pöördus tehingu tegemiseks Prantsuse panga BNP Paribas' poole. Leppes nähakse ette 12 tootmisrajatise ülevõtmine koos umbes 40 000 inimesega.

Sammuga luuakse Euroopa suuruselt teine autofirma pärast Volkswagenit. Ühinemise järel suudaks firma aastas toota viis miljonit autot. PSA portfelli kuuluvad muu seas brändid Peugeot ja Citroën.

Töötajad on mures koondamiste pärast. PSA tegevjuht Carlos Tavares lubas kinni pidada töölistele GM-i tehtud lubadustest.

Ost on oluline samm PSA jaoks. Alles kolme aasta eest vajas ettevõte raskuste tõttu Hiina investorite ja Prantsuse riigi päästepaketti.

Allikas: AP-BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.