Palo: Eestisse tuleb juurde tuua 2000 IT-spetsialisti mujalt ({{commentsTotal}})

{{1488788287000 | amCalendar}}

Ettevõtlusministri Urve Palo (SDE) sõnul ei kata Eesti haridussüsteemist tulijad Eesti tegelikku IKT-sektori tööjõu vajadust, mistõttu tuleb 2000 spetsialisti tuua siia mujalt.

Palo sõnul on täna Eestis puudu 7000 IT-spetsialisti ning aastaks 2020 on neid puudu juba 8600, mistõttu majandusministeerium käivitab projekti, millega 2000 neist tuuakse teistest riikidest.

"Eestis on probleem, et meil on vaja rohkem andmetöötlejaid, programmeerijaid. Oleme nüüd mõelnud välja, kuidas tuua siia 2000 spetsialisti," märkis Palo.

Palo sõnul on selleks vajalikud tegevused Eestisse tööle asumisega seotud avalike teenuste nagu elamisluba, perearst, koolikohad, eluase jne jaoks ühtse keskkonna loomine, sealhulgas tööloa taotlemise hõlbustamine e-residentsuse abil.

"Oleme välja arvutanud, et kui Eestisse tuleks 2000 IT-spetsialisti, kes teeniks tagashoidlikult võttes 2500 eurot brutopalka - paneme sotsiaalmaksud otsa ja korrutame 12, siis lisandub 80 miljonit eurot aastas Eestis majandusse," selgitas Palo.

Tema sõnul on selle projekti kulukus aastatel 2018-2022 ehk viie aasta peale 10 miljonit eurot. "See raha tuleb sellest projektist kiiresti tagasi," kinnitas ta.

"Lisaks sellele, et on vaja ettevõtjaid aidata rahaliselt, siis on vaja ka teadmisi kasvatada. Kui me tahame tootlikust tõsta ja palku tõsta, siis kõik on seotud. Tänapäeval peab olema IT-oskus igal ühel ja siin me tahame aidata ja panustada," ütles Palo.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT-valdkonna asekantsler Siim Sikkut ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kuigi Eesti üles leidmisega pole siin töötada soovijatel probleeme, ei ole siia tulemine kõige kergem.

"Perega tulek on päris keeruline, et leida lastele kohti lasteaias või koolis. See kohanemisteenus, et aidata neil Eestisse tulla, siin hakkama saada ja oma elu sisse seada - see vajab edasi arendamist," lausus ta.

Teisalt on Sikkuti sõnul probleemiks, et paljud Eesti ettevõtjad ei mõtle sellele, et tööjõupuuduse korral oleks lahendus välistööjõu kaasamise näol.

Programm Work In Estonia läheb Sikkuti kinnitusel edasi ning seda on plaanis arendada.

Toimetaja: Marek KuulVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema