Juppé ei kavatse Prantsuse presidendiks kandideerida ({{commentsTotal}})

{{1488794930000 | amCalendar}}

Prantsuse endine peaminister Alain Juppé ütles esmaspäeval, et temast ei saa asendajat François Fillonile, kui viimane peaks korruptsioonisüüdistuse tõttu kandideerimisest loobuma.

"Eelseisvad presidendivalimised toimuvad segastes tingimustes, kuid kinnitan viimast korda, et minust ei saa vabariigi presidendi kandidaati," ütles Juppé kodulinnas Bordeaux's toimunud pressikonverentsil.

Lisaks ütles Juppé, et Filloni otsus eirata riigi õigussüsteemi ja meedia kriitikat on juhtinud ta tupikusse.

Filloni toetuse murenedes on tulnud signaalid, et vabariiklaste presidendikandidaadina on valmis välja astuma Bordeaux linnapea ja ekspeaminister Juppé, kes jäi eelvalimistel talle alla. Juppéd peeti Fillon'i kõige tõenäolisemaks võimalikuks asendajaks.

Ekspresident Nicolas Sarkozyle lähedased allikad ütlesid esmaspäeval, et Fillon peaks kõrvale astuma ja nimetama endale asendaja.

Erakonna juhtkond peab esmaspäeval kriisikohtumise

Prantsuse erakonna Vabariiklased juhtkond peab partei presidendikandidaadi raskuste sattumise tõttu esmaspäeval kriisikoosoleku.

François Fillon'i süüdistatakse parlamendiliikmena abikaasa ja laste abidena tööle võtmises ja neile kokku 900 000 euro suuruse palga maksmises, kuigi mingit tööd nad väidetavalt ei teinud. Kolmapäeval teatas Fillon, et talle esitatakse ametlik süüdistus.

Prantsuse seadusandjatel on lubatud perekonnaliikmeid tööle võtta, kuid Fillon'i puhul uuritakse, mida tema abikaasa õigupoolest tegi, kui tal ei olnud isegi rahvusassamblee hoone sissepääsukaarti.

"Mitte keegi, ma kordan, et mitte keegi ei saa sundida mind kandideerimisest loobuma," ütles kandidaat pühapäeval.

Prantsuse presidendivalimiste esimene voor peetakse 23. aprillil ja teine 7. mail. Küsitlused näitavad, et teise vooru jõuavad paremäärmuslane Marine Le Pen ja tsentrist Emmanuel Macron. Enne skandaali puhkemist oli Fillon küsitlustes esinumber.

Fillon'i toetuse murenedes on tulnud signaalid, et Vabariiklaste presidendikandidaadina on valmis välja astuma Bordeaux linnapea ja ekspeaminister Alain Juppé, kes jäi eelvalimistel talle alla.

Erakonna ekspresident Nicolas Sarkozy tahab korraldada Fillon'i ja Juppé kohtumist, "et leida väärikas ja usutav viis välja sellest olukorrast, mis ei saa jätkuda ning mis loob tõsiseid probleeme Prantsuse rahvale".

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AP - AFP - BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.