Juppé ei kavatse Prantsuse presidendiks kandideerida ({{commentsTotal}})

{{1488794930000 | amCalendar}}

Prantsuse endine peaminister Alain Juppé ütles esmaspäeval, et temast ei saa asendajat François Fillonile, kui viimane peaks korruptsioonisüüdistuse tõttu kandideerimisest loobuma.

"Eelseisvad presidendivalimised toimuvad segastes tingimustes, kuid kinnitan viimast korda, et minust ei saa vabariigi presidendi kandidaati," ütles Juppé kodulinnas Bordeaux's toimunud pressikonverentsil.

Lisaks ütles Juppé, et Filloni otsus eirata riigi õigussüsteemi ja meedia kriitikat on juhtinud ta tupikusse.

Filloni toetuse murenedes on tulnud signaalid, et vabariiklaste presidendikandidaadina on valmis välja astuma Bordeaux linnapea ja ekspeaminister Juppé, kes jäi eelvalimistel talle alla. Juppéd peeti Fillon'i kõige tõenäolisemaks võimalikuks asendajaks.

Ekspresident Nicolas Sarkozyle lähedased allikad ütlesid esmaspäeval, et Fillon peaks kõrvale astuma ja nimetama endale asendaja.

Erakonna juhtkond peab esmaspäeval kriisikohtumise

Prantsuse erakonna Vabariiklased juhtkond peab partei presidendikandidaadi raskuste sattumise tõttu esmaspäeval kriisikoosoleku.

François Fillon'i süüdistatakse parlamendiliikmena abikaasa ja laste abidena tööle võtmises ja neile kokku 900 000 euro suuruse palga maksmises, kuigi mingit tööd nad väidetavalt ei teinud. Kolmapäeval teatas Fillon, et talle esitatakse ametlik süüdistus.

Prantsuse seadusandjatel on lubatud perekonnaliikmeid tööle võtta, kuid Fillon'i puhul uuritakse, mida tema abikaasa õigupoolest tegi, kui tal ei olnud isegi rahvusassamblee hoone sissepääsukaarti.

"Mitte keegi, ma kordan, et mitte keegi ei saa sundida mind kandideerimisest loobuma," ütles kandidaat pühapäeval.

Prantsuse presidendivalimiste esimene voor peetakse 23. aprillil ja teine 7. mail. Küsitlused näitavad, et teise vooru jõuavad paremäärmuslane Marine Le Pen ja tsentrist Emmanuel Macron. Enne skandaali puhkemist oli Fillon küsitlustes esinumber.

Fillon'i toetuse murenedes on tulnud signaalid, et Vabariiklaste presidendikandidaadina on valmis välja astuma Bordeaux linnapea ja ekspeaminister Alain Juppé, kes jäi eelvalimistel talle alla.

Erakonna ekspresident Nicolas Sarkozy tahab korraldada Fillon'i ja Juppé kohtumist, "et leida väärikas ja usutav viis välja sellest olukorrast, mis ei saa jätkuda ning mis loob tõsiseid probleeme Prantsuse rahvale".

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AP - AFP - BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema