Sauga haldusreformi tüli jätkub ({{commentsTotal}})

Pärnumaal Sauga vallas on tekkinud olukord, kus enamik külasid soovib vallast eralduda ja saada Pärnu osaks, sest elanikud peavad liitumist Sindi-Tori suunal valeks otsuseks. Sauga volikogu aga pole elanike eelnõu arutada võtnud ja Pärnu maavanem kaalub järelevalvementluse algatamist.

Sauga valla absurdse olukorra on täpselt sõnastanud Vabaerakonna esimees Andres Herkel, kirjutades pöördumises peaministrile: "Pärnu linna koosseisu tulevad suured põllumajanduslikud alad Audrus ja Paikusel, sundliidetakse Tõstamaa, ent uuest omavalitsusest jääb välja tegelik eeslinn," seisis pöördumises.

Nii see ongi. Pärnu eeslinn hakkab pärast sügisesi kohalikke valimisi kuuluma Tori valla koosseisu. Enamik Sauga valla külasid ei suuda sellega leppida ja üks neist kaebas volikogu otsuse halduskohtusse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tänaseks on kohus teinud oma otsuse, et kaebeõigust mul ei ole ja antud asi on tagasi lükatud. Mis te edasi teete nüüd? Edasi on aktiivsed Sauga valla inimesed moodustanud valimisliidu Loogiline Pärnumaa ja selle nimel tehakse tööd, et loogilist Pärnumaad kujundada," ütles valimisliidu Loogiline Pärnumaa liige Andres Mõis

Külade eraldumissoov ootab volikogus juba eelmisest aastast ja see tulnuks kolme kuu jooksul menetlusse võtta, aga seda ei tehtud ja Pärnu maavanem on saatnud volikogule järelepärimise ja kaalub järelevalvemenetlust. Lahenduse leidmiseks on veel aega.

"On võimalik 15. aprillini tuua need dokumendid maavanema lauale, et soovitakse külad anda üle teisele omavalitsusele. Ajaline kriteerium on üsna tige, aga kui täna hästi tahta, siis on see võimalik," ütles Pärnu maavanem Kalev Kaljuste.

Kaljuste sõnul oleks olukord olnud välditav, kui oleks kuulatud rahvast.

Küsitlust selle kohta, kas vallaelanikud sooviksid Pärnuga liituda, Sauga vallas ei tehtudki. Volikogu küll alustas Pärnuga ühinemisläbirääkimisi, aga siis lõpetas need ja valis uued partnerid. Hiljuti vahetas volikogu välja esimehe ja vallavanema, sest senised olid Pärnuga ühinemise poolt ja toetasid külade eraldusmissoovi. .

Sauga vallavolikogu esimees Meelis Tomberg ütles, et olukord on lahendatav, aga
mitte nii kiiresti nagu seda soovitakse. "Ilmselt ei jõua seda enne valimisi teha ja jääb see üldse uue volikogu otsustada. Meil on tarvis küsida oma lepingupartnerite arvamust, eeldatavasti tuleb ühinemisleping sel juhul uuesti avada, kuna muutuvad lähteandmed, muutub elanike arv," sõnas Tomberg.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema