USA alustas raketitõrjesüsteemi paigaldamist Lõuna-Koreasse ({{commentsTotal}})

USA sõjavägi on pärast tervet rida Põhja-Korea raketikatsetusi alustanud raketitõrjesüsteemi paigutamist Lõuna-Koreasse, teatas esmaspäeval Ühendriikide Vaikse ookeani väejuhatus.

USA ja Lõuna-Korea alustasid läbirääkimisi raketisüsteemi kasutuselevõtu osas eelmisel aastal. THAAD (ehk Terminal High Altitude Area Defence) on mõeldud mitut liiki ründerakettide hävitamiseks.

Põhja-Korea tulistas esmaspäeva varahommikul pea üheaegselt välja neli ballistilist raketti, millest kolm langesid Jaapani ranniku lähedale. Põhja-Korea ametlik uudisteagentuuri KCNA teatel harjutati lööki Jaapanis asuvate USA sõjaväebaaside pihta.

Ühendriigid ja Jaapan nõuavad seoses Pyongyangi raketikatsetustega ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralist kohtumist, mis toimub ilmselt kolmapäeval.

Trump kinnitas "kaljukindlat toetust" Jaapanile ja Lõuna-Koreale

USA president Donald Trump kinnitas esmaspäeval oma "kaljukindlat toetust" Jaapanile ja Lõuna-Koreale, teatas Valge Maja.

Trump rääkis Jaapani peaministri Shinzo Abe ja Lõuna-Korea presidendi kohusetäitja Hwang Kyo-ahniga telefonitsi.

"President Trump rõhutas Ühendriikide kaljukindlat toetust Jaapanile ja Lõuna-Koreale, mis seisavad silmitsi tõsise ohuga Põhja-Koreast," on öeldud Valge Maja avalduses.

"Ta rõhutas, et tema administratsioon astub samme, et veelgi tugevdada meie võimet heidutada ja kaitsta Põhja-Korea ballistiliste rakettide eest, kasutades selleks kogu Ühendriikide sõjalise võimekuse arsenali."

Pyongyang: Lõuna-Korea ja USA õppused viivad tuumakatastroofini

USA ja Lõuna-Korea õppused, mis kujutavad endast "varjamatuid tuumasõjamanöövreid", tõukavad Korea poolsaare ja Aasia kirdeosa tuumakatastroofi, hoiatas teisipäeval Põhja-Korea suursaadik ÜRO-s.

Suursaadik Ja Song-nam märkis kirjas ÜRO Julgeolekunõukogule, et USA kasutab õppustel tuumakütusel töötavaid lennukikandjaid, tuumaallveelaevu, strateegilisi tuumapommitajaid ja varghävitajaid.

"Õppused võivad üle kasvada reaalseks sõjaks ning olukord Korea poolsaarel on taas tuumasõja künnisel," hoiatas saadik.

Kiri saadeti ÜRO Julgeolekunõukogule mõni tund pärast seda, kui Põhja-Korea tulistas välja neli ballistilist raketti, millest kolm kukkus piirkonda, mida Jaapan peab oma eksklusiivseks majandustsooniks.

Hiina lubab THAAD-süsteemi paigaldamise järel "otsustavaid meetmeid"

Hiina lubas teisipäeval, et kaitseb "otsustavalt" oma julgeolekuhuve seoses USA raketitõrjesüsteemi THAAD paigaldamisega Lõuna-Koreasse, mis Pekingi hinnangul võib õõnestada riigi sõjalist võimekust.

"Oleme kindlalt vastu THAAD-süsteemi paigaldamisele Korea Vabariiki," ütles välisministeeriumi kõneisik Geng Shuang ajakirjanikele. "Hiina rakendab oma julgeolekuhuvide kaitseks otsustavalt vajalikke meetmeid. Kõigi võimalike tagajärgede eest kannavad vastutust USA ja Korea Vabariik,"

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.