USA alustas raketitõrjesüsteemi paigaldamist Lõuna-Koreasse ({{commentsTotal}})

USA sõjavägi on pärast tervet rida Põhja-Korea raketikatsetusi alustanud raketitõrjesüsteemi paigutamist Lõuna-Koreasse, teatas esmaspäeval Ühendriikide Vaikse ookeani väejuhatus.

USA ja Lõuna-Korea alustasid läbirääkimisi raketisüsteemi kasutuselevõtu osas eelmisel aastal. THAAD (ehk Terminal High Altitude Area Defence) on mõeldud mitut liiki ründerakettide hävitamiseks.

Põhja-Korea tulistas esmaspäeva varahommikul pea üheaegselt välja neli ballistilist raketti, millest kolm langesid Jaapani ranniku lähedale. Põhja-Korea ametlik uudisteagentuuri KCNA teatel harjutati lööki Jaapanis asuvate USA sõjaväebaaside pihta.

Ühendriigid ja Jaapan nõuavad seoses Pyongyangi raketikatsetustega ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralist kohtumist, mis toimub ilmselt kolmapäeval.

Trump kinnitas "kaljukindlat toetust" Jaapanile ja Lõuna-Koreale

USA president Donald Trump kinnitas esmaspäeval oma "kaljukindlat toetust" Jaapanile ja Lõuna-Koreale, teatas Valge Maja.

Trump rääkis Jaapani peaministri Shinzo Abe ja Lõuna-Korea presidendi kohusetäitja Hwang Kyo-ahniga telefonitsi.

"President Trump rõhutas Ühendriikide kaljukindlat toetust Jaapanile ja Lõuna-Koreale, mis seisavad silmitsi tõsise ohuga Põhja-Koreast," on öeldud Valge Maja avalduses.

"Ta rõhutas, et tema administratsioon astub samme, et veelgi tugevdada meie võimet heidutada ja kaitsta Põhja-Korea ballistiliste rakettide eest, kasutades selleks kogu Ühendriikide sõjalise võimekuse arsenali."

Pyongyang: Lõuna-Korea ja USA õppused viivad tuumakatastroofini

USA ja Lõuna-Korea õppused, mis kujutavad endast "varjamatuid tuumasõjamanöövreid", tõukavad Korea poolsaare ja Aasia kirdeosa tuumakatastroofi, hoiatas teisipäeval Põhja-Korea suursaadik ÜRO-s.

Suursaadik Ja Song-nam märkis kirjas ÜRO Julgeolekunõukogule, et USA kasutab õppustel tuumakütusel töötavaid lennukikandjaid, tuumaallveelaevu, strateegilisi tuumapommitajaid ja varghävitajaid.

"Õppused võivad üle kasvada reaalseks sõjaks ning olukord Korea poolsaarel on taas tuumasõja künnisel," hoiatas saadik.

Kiri saadeti ÜRO Julgeolekunõukogule mõni tund pärast seda, kui Põhja-Korea tulistas välja neli ballistilist raketti, millest kolm kukkus piirkonda, mida Jaapan peab oma eksklusiivseks majandustsooniks.

Hiina lubab THAAD-süsteemi paigaldamise järel "otsustavaid meetmeid"

Hiina lubas teisipäeval, et kaitseb "otsustavalt" oma julgeolekuhuve seoses USA raketitõrjesüsteemi THAAD paigaldamisega Lõuna-Koreasse, mis Pekingi hinnangul võib õõnestada riigi sõjalist võimekust.

"Oleme kindlalt vastu THAAD-süsteemi paigaldamisele Korea Vabariiki," ütles välisministeeriumi kõneisik Geng Shuang ajakirjanikele. "Hiina rakendab oma julgeolekuhuvide kaitseks otsustavalt vajalikke meetmeid. Kõigi võimalike tagajärgede eest kannavad vastutust USA ja Korea Vabariik,"

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema