Ungari kiitis heaks asüülitaotlejate automaatse kinnipidamise ({{commentsTotal}})

Ungari parlament kiitis teisipäeval heaks kõigi asüülitaotlejate automaatse kinnipidamise riigi lõunapiirile "transiitaladele" rajatud konteinerlaagrites.

Ungari peaministri sõnul võeti eelnõu, mille inimõigusrühmitused on teravalt hukka mõistnud, vastu pärast hiljutisi migrantide korraldatud terrorirünnakuid Euroopa linnades.

Valitsuse sõnul kaitseb uus seadusandlus nii Ungari kui ka EL-i kodanikke, sest valitsuse hinnangul kasutasid migrandid olemasolevat süsteemi ära ja lahkusid Ungarist enne varjupaigamenetluse lõpuleviimist, tekitades seekaudu ühenduses terrorirünnakute riski.

Uue korra kohaselt paigutatakse kõik Ungarisse saabuvad ja seal juba viibivad asüülitaotlejad nende taotluse menetlemise ajaks laagritesse.

Kõik, kes saabuvad Ungarisse EL-i mittekuuluva ja turvaliseks riigiks peetava riigi, teiste seas Serbia kaudu, saadetakse tagasi. Kõikide tagasilükatud varjupaigataotluste apellatsioonid vaadatakse kiirkorras läbi kolme päeva jooksul. Migrante, kelle asüülitaotlus tagasi lükatakse, võidakse kohustada oma kinnipidamiskulusid katma.

Ungari pidas ka varem süstemaatiliselt kinni kõik asüülitaotlejad, kuid loobus sellest 2013. aastal Brüsseli, ÜRO pagulasameti ja Euroopa inimõiguste kohtu survel.

ÜRO pagulasamet UNHCR väljendas Ungari otsuse üle sügavat kahetsust ning märkis, et seadus "rikub Ungari kohustusi vastavalt rahvusvahelistele ja Euroopa Liidu seadustele ning sellel on kohutavad psühholoogilised ja füüsilised tagajärjed niigi palju kannatanud naistele, lastele ja meestele".

Valitsuse andmeil on Ungaris tänavu varjupaika taotlenud 1004 inimest.

Ungari peaminister peab sisserännet terrorismi "Trooja hobuseks"

Sisseränne on terrorismi "Trooja hobune" ja praegune paus rändetulvas on vaid ajutine, hoiatas teisipäeval Ungari peaminister Viktor Orbán.

Ungari valitsus andis eelmisel nädalal korralduse tugevdada migrantide eemalehoidmiseks tarasid riigi lõunapiiril. Peaministri sõnul on peamiselt moslemitest sisserändajad ohuks Euroopa kristlikule identiteedile ja kultuurile.

Orbán kinnitas teisipäeval piirivalvurite vandeandmistseremoonial, et rändeprobleem ei kao enne, kui ei tegelda selle põhjustega lähteriikides.

"Migratsioon on terrorismi Trooja hobune. Inimesed, kes siia saabuvad, ei taha elada meie kultuuris ja meie tavade kohaselt, vaid soovivad jätkata oma kommetega, kuid Euroopa elatustaseme juures."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.