Ungari kiitis heaks asüülitaotlejate automaatse kinnipidamise ({{commentsTotal}})

Ungari parlament kiitis teisipäeval heaks kõigi asüülitaotlejate automaatse kinnipidamise riigi lõunapiirile "transiitaladele" rajatud konteinerlaagrites.

Ungari peaministri sõnul võeti eelnõu, mille inimõigusrühmitused on teravalt hukka mõistnud, vastu pärast hiljutisi migrantide korraldatud terrorirünnakuid Euroopa linnades.

Valitsuse sõnul kaitseb uus seadusandlus nii Ungari kui ka EL-i kodanikke, sest valitsuse hinnangul kasutasid migrandid olemasolevat süsteemi ära ja lahkusid Ungarist enne varjupaigamenetluse lõpuleviimist, tekitades seekaudu ühenduses terrorirünnakute riski.

Uue korra kohaselt paigutatakse kõik Ungarisse saabuvad ja seal juba viibivad asüülitaotlejad nende taotluse menetlemise ajaks laagritesse.

Kõik, kes saabuvad Ungarisse EL-i mittekuuluva ja turvaliseks riigiks peetava riigi, teiste seas Serbia kaudu, saadetakse tagasi. Kõikide tagasilükatud varjupaigataotluste apellatsioonid vaadatakse kiirkorras läbi kolme päeva jooksul. Migrante, kelle asüülitaotlus tagasi lükatakse, võidakse kohustada oma kinnipidamiskulusid katma.

Ungari pidas ka varem süstemaatiliselt kinni kõik asüülitaotlejad, kuid loobus sellest 2013. aastal Brüsseli, ÜRO pagulasameti ja Euroopa inimõiguste kohtu survel.

ÜRO pagulasamet UNHCR väljendas Ungari otsuse üle sügavat kahetsust ning märkis, et seadus "rikub Ungari kohustusi vastavalt rahvusvahelistele ja Euroopa Liidu seadustele ning sellel on kohutavad psühholoogilised ja füüsilised tagajärjed niigi palju kannatanud naistele, lastele ja meestele".

Valitsuse andmeil on Ungaris tänavu varjupaika taotlenud 1004 inimest.

Ungari peaminister peab sisserännet terrorismi "Trooja hobuseks"

Sisseränne on terrorismi "Trooja hobune" ja praegune paus rändetulvas on vaid ajutine, hoiatas teisipäeval Ungari peaminister Viktor Orbán.

Ungari valitsus andis eelmisel nädalal korralduse tugevdada migrantide eemalehoidmiseks tarasid riigi lõunapiiril. Peaministri sõnul on peamiselt moslemitest sisserändajad ohuks Euroopa kristlikule identiteedile ja kultuurile.

Orbán kinnitas teisipäeval piirivalvurite vandeandmistseremoonial, et rändeprobleem ei kao enne, kui ei tegelda selle põhjustega lähteriikides.

"Migratsioon on terrorismi Trooja hobune. Inimesed, kes siia saabuvad, ei taha elada meie kultuuris ja meie tavade kohaselt, vaid soovivad jätkata oma kommetega, kuid Euroopa elatustaseme juures."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema