Videod: Iraagi armee vallutas Mosulis mitmeid olulisi hooneid ({{commentsTotal}})

Viimaste andmete kohaselt on Mosuli lääneosas järjekordset pealetungi alustanud Iraagi valitsusväed teinud edusamme ning võtnud äärmusrühmituse ISIS käest tagasi mitmeid olulisi objekte.

Võimud on teatanud näiteks, et armee ja politsei koostöös õnnestus vallutada Mosuli peamine administratiivhoone, keskpanga kontor ning strateegiliselt olulise Al-Hurriyah' silla järele jäänud osa, vahendasid BBC ja Yle.

Tigrise jõge ületavad sillad hävitati juba ISIS-ega seotud relvakonflikti algfaasis, kuid nüüd üritavad valitsusväed neid kas parandada või asendada pontoonsildadega.

Samuti langesid Iraagi armee kätte administratiivhoone, mida ISIS oli kasutanud oma "kohtuhoonena", ning kohalik muuseum, kus tehtud kultuuriväärtuste hävitamine 2015. aastal suurt rahvusvahelist tähelepanu pälvis.

Iraagi valitsusväed ja neid toetavad vabatahtlikud üksused alustasid suuroperatsiooni ISIS-e käes oleva Lääne-Mosuli vallutamiseks 19. veebruaril. Operatsioon on olnud keeruline, sest rünnata tuleb üle linna poolitava Tigrise jõe. Linna idaosa õnnestus tagasi vallutada juba jaanuaris.

Kuigi operatsioon ise on kulgenud kiirelt, on endiselt suur mure sõjategevuse eest põgenevate tsiviilisikute pärast. Viimase operatsiooni ajal on õnnestunud ISIS-e käes olnud territooriumilt põgeneda umbes 30 000 inimesel ning iga päev tekib tuhandeid uusi põgenikke. Nii Iraagi valitsus kui ka rahvusvahelised organisatsioonid on nentinud, et ISIS kasutab tsiviilelanikke sõjategevuse käigus inimkilbina.

ISIS-t on tabanud tagasilöögid ka Süürias

Ka Süürias on USA juhitud koalitsiooni poolt toetatud mässuliste üksused ISIS-e vastases võitluses edusamme teinud. Nimelt teatas rühmitus Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF), kuhu kuuluvad USA poolt kurdide omakaitseväe YPG ja kohalike araablaste üksused, esmaspäeval sellest, et neil õnnestus saada oma kontrolli alla maantee, mis ühendab Deir ez-Zori provintsi ja ISIS-e "kalifaadi pealinna" Raqqat.

Kurdi omakaitseväe allikate hinnangul tähendab maantee vallutamine sisuliselt Raqqa täielikku piiramisrõngasse võtmist.

Samas on teada, et Raqqast pääseb endiselt välja näiteks mööda Eufrati jõge, samuti ei takista maantee kontrolli alla võtmine seda, et ISIS-e võitlejad ei võiks kasutada mõningaid väiksemaid kõrvalteid või kõrbepiirkondi Raqqa ja Deir ez-Zori vahel liikumiseks.

ISIS on ka mujal Süürias taanduma sunnitud - riigi põhjaosas on nad territooriumi kaotanud Türgi (ja ka USA) poolt toetatud mässulistele, lääneosas on aga edasi liikumas Venemaa poolt toetatud Süüria valitsusväed. 

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema