Vene ettevõtjad peavad terrorismivastase seaduse muudatusi ebarealistlikeks ({{commentsTotal}})

Järgmisest aastast on Venemaa mobiilside operaatorid ja interneti teenusepakkujad kohustatud poole aasta jooksul hoidma alles kõikide klientide allalaaditud sisu, nende telefonikõnesid ja kirjavahetust.

Selleks kohustavad neid eelmisel aastal vastu võetud terrorismivastase seaduse muudatused. Ettevõtjad peavad seadust aga mittetäidetavaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põhiprobleem on selles, et kõik seaduse täitmise finantskulud on jäetud ärimeeste kanda, mis tähendab, et kulud tuleb lõpuks kinni maksta tavalisel mobiilside ja interneti kasutajal. Tuleb välja, et ärimehed ja kodanikud peavad aitama rahaliselt riiki võitluses terrorismi ja ekstremismi vastu.

"Tegemist on projektiga, millega üritatakse kõike säilitada - see on riigi projekt. Selleks, et seda realiseerida, tuleb astuda samme, mis piiravad kompaniide ja inimeste, kodanike õigusi. Muidu seda teha ei saa. Ja täna on tähtaeg juba möödas. Täna on juba väga raske täita seda seadust 1. jaanuariks 2018. Täna ei ole isegi selge, kui palju võib maksta andmete töötlemiskeskuste ehitamine. Kindlasti kulub selleks mitte vähem kui aasta aega," nentis interneti õiguskaitsja Dmitri Marinitšev.

"Seaduse realiseerimiseks selles vormis, kuidas ta oli vastu võetud, juba aega ei ole. Sest andmete töötlemiskeskuste ehitamine, infosüsteemide loomine, see võtab rohkem aega, kui seaduse jõustumiseni jäi. Millega see kõik lõpeb, on raske öelda," lisas Mail.ru asepresident Vladimir Gabrieljan.

Seaduse jõustumise puhul on ka kirjavahetuse ja eraelu saladuse rikkumise riskid.

"Kahjuks see küsimus jäi vastuseta. Neid küsimusi keegi detailselt ja selgelt ei arutanud. Mis juhtub, kui seda kõike hoiab erafirma? Kui mingid inimesed, kes ei ole operatiivorganite esindajad, kes ei tegele julgeoleku tagamisega, saavad juurdepääsu sellele infole?" küsis Interneti uurimisinstituudi strateegiliste projektide direktor Irina Levova.

Venemaalased räägivad poole aasta jooksul mobiiltelefoniga üle 700 miljoni minuti, saadavad üle 50 miljoni sõnumi ja internetiliiklus venekeelses segmendis ületab kuus heksabaiti. Ärimeeste sõnul ei ole riigil praegu meetodeid, et sellist andmete mahtu analüüsida.

"Mida saab sellest kasutaja? Milleks me ikka kõike seda hoiame? Milles on võitluse mõte terrori ja teiste halbade asjade vastu? Mida annab see info ja kas ta annab üldse midagi?" arutles õiguskaitsja Marinitšev.

Sellele küsimusele peaks vastama riik. Ärimehed loodavad siiani dialoogile.

Toimetaja: Laur ViirandJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema