Antalyas kohtusid Türgi, Vene ja USA staabiülemad ({{commentsTotal}})

Türgi, Vene ja USA armeejuhid pidasid teisipäeval Türgis Antalya kuurordis kõnelusi, keskendudes regionaalküsimustele, sealhulgas Iraagile ja Süüriale.

Türgi väejuhatuse teatel istusid koos Türgi peastaabi ülem kindral Hulusi Akar, USA staabiülemate ühendkomitee esimees kindral Joseph Dunford ja Venemaa kindralstaabi ülem kindral Valeri Gerassimov, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja BNS.

"Kohtumisel arutati ühiseid teemasid, mis on seotud regionaalse julgeolekuga, eriti Süüria ja Iraagiga," ütles Türgi armee avalduses.

Muuhulgas on kohtumisel teemaks näiteks erimeelsused kurdi vägede tegevuse üle ning ka Süüria Raqqa linna ISIS-e käest tagasi vallutamist puudutavad küsimused.

Kohtumise toimumist kinnitas ka Vene kaitseministeerium.

Kõnelused toimuvad ajal, mil pinged suurenevad Põhja-Süürias, kus Türgi sõdurid ja nendega liidus olevad Süüria võitlejad, USA toetatud ja kurdide juhitud üksused ning Venemaaga liidus olevad Süüria sõdurid liiguvad äärmusrühmituse ISIS de facto pealinna Raqqa suunas.

Päev varem taganes Türgi ähvardusest rünnata kurdide ja araablaste üksusi koondava rühmituse Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) võitlejaid, kes paiknevad IS-i endises tugipunktis Manbijis. Türgi peab SDF-is mõjuvõimsaid kurde terroristideks. SDF hõivas Manbiji USA õhulöökide abiga.

USA-l on SDF-i ridades paarsada eriüksuslast ning Washington tahab, et SDF juhiks sõjaoperatsiooni Raqqani jõudmiseks. Pentagon teatas esmaspäeval, et USA üksused võtsid pingete maandamiseks sisse positsioonid Manbiji äärealal.

Üks Manbiji sõjalise nõukogu pressiesindajatest Sherfan Darwish ütles teisipäeval AFP-le, et SDF-i võitlejad andsid valitsusvägedele üle mitu küla, et vältida kokkupõrkeid Türgiga.

Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus andmeil toimus üleandmine esmaspäeval ning külasid oli alla kümne. "Manbiji sõjalise nõukogu liikmed tõmbasid lihtsalt selga sõjaväe vormi ja heiskas Süüria lipu, et vältida pingeid türklastega," lausus keskuse juht Rami Abdel Rahman.

Süüria riigimeedias üleandmist pole mainitud.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.