Antalyas kohtusid Türgi, Vene ja USA staabiülemad ({{commentsTotal}})

Türgi, Vene ja USA armeejuhid pidasid teisipäeval Türgis Antalya kuurordis kõnelusi, keskendudes regionaalküsimustele, sealhulgas Iraagile ja Süüriale.

Türgi väejuhatuse teatel istusid koos Türgi peastaabi ülem kindral Hulusi Akar, USA staabiülemate ühendkomitee esimees kindral Joseph Dunford ja Venemaa kindralstaabi ülem kindral Valeri Gerassimov, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja BNS.

"Kohtumisel arutati ühiseid teemasid, mis on seotud regionaalse julgeolekuga, eriti Süüria ja Iraagiga," ütles Türgi armee avalduses.

Muuhulgas on kohtumisel teemaks näiteks erimeelsused kurdi vägede tegevuse üle ning ka Süüria Raqqa linna ISIS-e käest tagasi vallutamist puudutavad küsimused.

Kohtumise toimumist kinnitas ka Vene kaitseministeerium.

Kõnelused toimuvad ajal, mil pinged suurenevad Põhja-Süürias, kus Türgi sõdurid ja nendega liidus olevad Süüria võitlejad, USA toetatud ja kurdide juhitud üksused ning Venemaaga liidus olevad Süüria sõdurid liiguvad äärmusrühmituse ISIS de facto pealinna Raqqa suunas.

Päev varem taganes Türgi ähvardusest rünnata kurdide ja araablaste üksusi koondava rühmituse Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) võitlejaid, kes paiknevad IS-i endises tugipunktis Manbijis. Türgi peab SDF-is mõjuvõimsaid kurde terroristideks. SDF hõivas Manbiji USA õhulöökide abiga.

USA-l on SDF-i ridades paarsada eriüksuslast ning Washington tahab, et SDF juhiks sõjaoperatsiooni Raqqani jõudmiseks. Pentagon teatas esmaspäeval, et USA üksused võtsid pingete maandamiseks sisse positsioonid Manbiji äärealal.

Üks Manbiji sõjalise nõukogu pressiesindajatest Sherfan Darwish ütles teisipäeval AFP-le, et SDF-i võitlejad andsid valitsusvägedele üle mitu küla, et vältida kokkupõrkeid Türgiga.

Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus andmeil toimus üleandmine esmaspäeval ning külasid oli alla kümne. "Manbiji sõjalise nõukogu liikmed tõmbasid lihtsalt selga sõjaväe vormi ja heiskas Süüria lipu, et vältida pingeid türklastega," lausus keskuse juht Rami Abdel Rahman.

Süüria riigimeedias üleandmist pole mainitud.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema