Tallinna lasteaiad võivad katsetada keeleõppega ({{commentsTotal}})

Mitu Tallinna lasteaeda on huvitatud pilootprojektist, et keeleõpe toimuks juba lasteaias. Asunduse lasteaeda kogunes täna ekspertide rühm, et ühises arutelus projektiga edasi liikuda.

Täna koos istunud ekspertide rühm otsis vastuseid küsimustele - milliseid metoodikaid kasutada, milline peaks olema õpetajate kvalifikatsioon, kui varases eas peaks alustama jne. Metoodika osas jõuti suhteliselt kiiresti üksmeelele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selline lapsekeskne mänguline metoodika, mida Eestis praktiseeritakse juba väga palju ja väga pikalt, see on keelekümblus. Meil on olemas keelekümbluskeskus, meil on väga head metoodilised materjalid. Seni on rohkem küll rõhk olnud vene keele peal ja vene keele suunas, aga tegelikult neid materjale saab kasutada iga keele puhul," ütles Tallinna Asunduse lasteaia direktor Annela Ojaste.

Mis keelt konkreetses pilootprojektis osalevas lasteaias õpetama hakatakse, otsustataks lastevanematega koos.

"Loomulikult, siin on olnud õpetajatel hirm, et see tehakse kohustuslikuks. Kindlasti ei saa selline asi olla kohustuslik, see saab siiski olla võimalus, kui on olemas õpetaja, kui on olemas lastevanemate soov, kes leiavad, et nad seda tahavad ja soovivad, see võib ka ju näiteks olla mõnes rühmas lasteaias," lisas Ojaste.

Kust leida õpetajad - see saab olemas edasiste arutelude üks peamisi punkte. Haridusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner ütleb, et väikelaste puhul ei pea ehk tegemist olema kogenud magistrikraadiga keeleõpetajaga.

"Eelkõige on lastele keeleõpetamiseks vaja sõbralikkust, oskust mängida, valmisolekut last ära kuulata, võib-olla ka abivahendeid ja materjale," sõnas Kärtner.

Et keeletunnid saaksid olla vanematele tasuta, on üks võimalus kaasata õpetamisse praktikandid ja vabatahtlikud ülikoolidest.

"Tegelikult võivad ju keelt õpetada ka mitte ainult õpetajakoolituse üliõpilased, vaid ka mõnede teiste erialade õpilased, kes seda keelt oskavad ja läbivad mingisuguse kiirkursuse ühe või teise keele õpetamise metoodikas," arvas Kärtner.

Enne pilootprojekti reaalset käivitamist on vaja veel mitmeid arutelusid. Samas aga loodetakse uuest õppeaastast projektiga lasteaedades alustada.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema