Tallinnas töötab praegu vaid kaks kiiruskaamerat ({{commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus saatis jaanuaris majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumisse taotluse, et liikluskaamerate tehtud trahvid laekuksid kohalikku eelarvesse.

"Ettepanek on läinud ministeeriumile ja oleme ka saanud sealt vastuse, et asi on võetud menetlusse ja võimalusel arvestatakse," rääkis Tallinna liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson (KE) teatas "Aktuaalsele kaamerale", et linnas olevad kiiruskaamerad peaksid lisaks kiiruseületamisele fikseerima ka muud rikkumised ning kui ainus võimalus on seda teha koostöös linnaga, tuleb kaaluda seaduste muutmist.

Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) sõnul tema sellekohast seadusemuudatust ei toeta.

Riigikogu majanduskomisjon hakkab asjaga tegelema siis, kui vastav eelnõu nendeni jõuab.

"Täna ei ole olnud teema, et liikluskaamerad ja trahvid saaksid olla kohaliku omavalitsuse eelarve osa, täna on nad olnud riikliku eelarve osa ja täna öelda, kas see ettepanek, mis Tallinna linn teinud on, kas see on hea või halb, on ennatlik. Kindlasti see teema tuleb meil komisjonis arutelule ja siis saab ka teha otsuseid," selgitas riigikogu majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (IRL).

Praegu töötab Tallinnas vaid kaks kiiruskaamerat Kristiine ristmikul.

"Kuna seadusandlus ei olnud veel muutunud, siis me saime koostööleppe maanteeametiga ja koostöös maanteeameti ja politsei ja piirivalveametiga täna Kristiine ristmiku kaamerad töötavad ja see trahvitulu, mis laekub riigikassasse, sealt nende hoolduskulusid ka kaetakse," selgitas Tallinna liikluskorralduse osakonna juhataja Rüütelmaa.

Paigaldatud on kaameraid Tallinnas teistessegi kohtadesse, kuid linnal puudub huvi neid käivitada.

"Kuna kohalikud omavalitsused niikuinii menetlevad näiteks parkimise väärtegusid ja parkimistasu viivistasu otsuseid, siis linnal oleks ka võimekus menetleda automaatse järelevalve poolt tehtud trahve ja siis see raha, mis tuleks trahvidest, oleks võimalik kasutada ära kas liikluskorraldusteks või muudeks olulisteks küsimusteks," märkis Rüütelmaa.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema