ERR Soomes: president Kaljulaidi riigivisiidi teine päev pildis  ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
34 pilti
Autor: Siim Lõvi/ERR
{{1488960509000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid sõitis teisipäeval kahepäevasele riigivisiidile Soome. ERR-i fotograaf Siim Lõvi saadab presidenti ja delegatsiooni kogu visiidi jooksul. Visiidi teisel päeval ehk kolmapäeval külastas president Kaljulaid Tampere linna, kus ta kohtus linnavalitsuse esindajatega ning pidas avaliku loengu Tampere Tehnikaülikoolis.

Kaljulaid ütles kohtumisel Tampere linnajuhtidega, et kui veel paarkümmend aastat tagasi oli keel see, mis kahte riiki ja rahvast ühendas, siis tänaseks on omavahelised suhted ja läbikäimine muutunud nii tihedaks, et piltlikult vaid keel ja kultuur on see, mis on Soome lahe kallastel erinev, teatas presidendi kantselei BNS-ile.

"Ja see koostöö on palju laiem, kui vaid Tallinna ja Helsingi piirkondade vahel,“ ütles riigipea ning tõi esile Tartu ja Tampere linnade ning ülikoolide tihedat läbikäimist.

Tampere Tehnikaülikoolis peetud seminaril ütles president Kersti Kaljulaid, et ülikoolid peaksid olema julgemad kasutama oma potentsiaali teenustesektoris ja ühiskondlike väärtuste loomisel.

President märkis, et ülikoolid teevad koostööd tööstustega, kuid seda peaks laiendama ka teenustesfääri uuendustele. President pidas kõne Tampere Tehnikaülikooli linnakus. Tampere Ülikool on uhke äsjaasutatud nutitehnoloogia kompetentsikeskuse üle, mis pakub teenuseid neile ettevõtetele, mis soovivad arendada nutimasinate tootmist.

Teadus- ja haridusministri Mailis Repsi sõnul on Eestil tehnoloogiaarenduses siiski teatud edumaa.

"Oleme pakkumas suuremaid ja terviklahendusi Põhjamaadele ja ka Soomele, mis on Soomele veidi harjumatu olnud. Aga see ongi selle mitmepäeva visiidi huvitav kokkuvõte, et äridelegatsioonid, ütlevad, et soomlased on juba valmis tunnistama, et mitmes asjas on eestlased juba jõudnud sammu ette," lausus Reps.

Kolmapäeva hommikul külastas riigipea Latokartano kooli Helsingis. Latokartano põhikoolis õpib kokku 700 õpilast, neist sada ka eesti keeles. Eesti keeles õppivate õpilaste arv on aastate jooksul langenud, tipphetkeks loevad õpetajad nelja aastat tagust aega, mil koolis omandas eesti ja soome keeles haridust 180 õpilast. Viimaste aastate jooksul on aga Soome tulnud elama ja töötama vähem Eesti inimesi ja paljud panevad oma lapsed kohe Soome kooli, riskides kaotada oma rahvuslikku kuuluvust. Õppeainetest on 38 % eesti keeles, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Visiidi lõpetab suursaadik Margus Laidre ja proua Tiina Laidre vastuvõtt Eesti saatkonnas.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR, BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.