Fotod ja videod: rünnakus Kabuli sõjaväehaiglale sai surma üle 30 inimese ({{commentsTotal}})

Afganistanis Kabulis kolmapäeval aset leidnud rünnakus sõjaväehaiglale hukkus üle 30 ja sai vigastada enam kui 50 inimest, teatas kaitseministeerium.

"Enamik ohvreist on patsiendid, arstid ja õed," ütles ministeeriumi pressiesindaja Dawlat Waziri AFP-le. Ta lisas, et neli ründajat tapeti.

Varem teatas siseministeerium, et vastutuse arstideks maskeeritud isikute rünnakus Afganistani suurimale sõjaväehaiglale võttis äärmusrühmitus ISIS.

Relvastatud isikud alustasid kolmapäeval rünnakut Kabuli diplomaatilises kvartalis asuvale Sardar Daud Khani haiglale. Esmalt raputas kvartalit plahvatus, mille järel sisenesid relvastatud isikud haiglasse, kus on 400 voodikohta.

Pärast valitsusvägede operatsiooni algust oli kuulda veel kaht plahvatust.

Rajatisse lõksu jäänud arstid palusid sotsiaalmeedias abi. "Ründajad on haiglas sees. Palvetage meie eest," ütles üks haiglaametnik Facebookis.

Haigla administraator Abdul Hakim ütles AFP-le, et rajatises liigub kolm relvastatud isikut, kes on selga tõmmanud arstikitlid. "Ründajad tulistavad kõikjal ... Üritame saada olukorda kontrolli alla," lausus Hakim enne kõne katkestamist.

Peaminister Abdullah Abdullah' sõnul sisenesid arstideks maskeeritud ründajad haiglasse tagauksest.

Islamiliikumise Taliban pressisekretär Zabiullah Mujahid ütles rünnaku ajal, et liikumise võitlejad ei ole antud rünnakuga kuidagi seotud. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema