Fotod ja videod: rünnakus Kabuli sõjaväehaiglale sai surma üle 30 inimese ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
9 pilti
Foto: ISIS-e rünnak Kabuli sõjaväehaiglas. Autor: Reuters/Scanpix

Afganistanis Kabulis kolmapäeval aset leidnud rünnakus sõjaväehaiglale hukkus üle 30 ja sai vigastada enam kui 50 inimest, teatas kaitseministeerium.

"Enamik ohvreist on patsiendid, arstid ja õed," ütles ministeeriumi pressiesindaja Dawlat Waziri AFP-le. Ta lisas, et neli ründajat tapeti.

Varem teatas siseministeerium, et vastutuse arstideks maskeeritud isikute rünnakus Afganistani suurimale sõjaväehaiglale võttis äärmusrühmitus ISIS.

Relvastatud isikud alustasid kolmapäeval rünnakut Kabuli diplomaatilises kvartalis asuvale Sardar Daud Khani haiglale. Esmalt raputas kvartalit plahvatus, mille järel sisenesid relvastatud isikud haiglasse, kus on 400 voodikohta.

Pärast valitsusvägede operatsiooni algust oli kuulda veel kaht plahvatust.

Rajatisse lõksu jäänud arstid palusid sotsiaalmeedias abi. "Ründajad on haiglas sees. Palvetage meie eest," ütles üks haiglaametnik Facebookis.

Haigla administraator Abdul Hakim ütles AFP-le, et rajatises liigub kolm relvastatud isikut, kes on selga tõmmanud arstikitlid. "Ründajad tulistavad kõikjal ... Üritame saada olukorda kontrolli alla," lausus Hakim enne kõne katkestamist.

Peaminister Abdullah Abdullah' sõnul sisenesid arstideks maskeeritud ründajad haiglasse tagauksest.

Islamiliikumise Taliban pressisekretär Zabiullah Mujahid ütles rünnaku ajal, et liikumise võitlejad ei ole antud rünnakuga kuidagi seotud. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.