Pagulasest naine sai raskeid põletushaavu ({{commentsTotal}})

{{1488982419000 | amCalendar}}

Tallinnas sai teisipäeva õhtul seni veel ebaselgetel asjaoludel raskeid põletushaavu pagulasena Eestisse saabunud süürlasest naine.

Naine (22) toimetati Majaka tänaval asuvast korterist haiglasse kell 17.30, ütles Põhja ringkonnaprokurör Saskia Kask kolmapäeval ajakirjanikele.

Prokuröri sõnul viibisid õnnetuse juhtumise ajal korteris tema süürlasest abikaasa, 19-aastane noormees ning imikuealine laps.

Kask märkis, et juhtunu asjaolude selgitamiseks käivitati kriminaaluurimine karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käistleb ettevaatamatusest raske tervisekahjustuse tekitamist.

Naise abikaasa on esialgu peetud kinni 48 tunniks.

Samas ei saa seni veel väita, et teda oleks alust kahtlustada kuriteos, sest võimalikud versioonid on ka õnnetus või suitsiidikatse.

Põhja politsei kriminaalbüroo talituse juht Roger Kumm selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et naine oli üle keha leekides.

"See põletus, mis oli sellel naisterahval, pani arste kahtlema ainult õnnetuses ja see vajas kindlasti kontrollimist. Inimene oli sisuliselt üle keha leekides ja tekitas šoki ka meesterahvale, Ehk see meesterahvas püüdis küll naisterahvast päästa läbi selle, et ta kustutas teda," rääkis Kumm.

"Me ei saa küll välja tuua tema ütlusi, kuid need vajavad kontrollimist. /.../ On ennegi olnud õnnetusi, kus keemilisemad riided võtavad kergesti tuld. Ja see põletus võis ka selle tagajärjel olla," märkis ta.

"Täna ei saa ümber lükata ega kinnitada, kas oli kasutatud põlevvedelikku," lisas Kumm.

Süürlaste perekond saabus Eestisse kvoodipagulastena mullu juunis Kreekast.

Prokurör: varasemaid rikkumisi perekonnal ei olnud

Prokurör Saksia Kask ütles telefonintervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et naise seisund on endiselt rakse ning et uuritakse kolme võrset versiooni.

Eile õhtul siis raskete põletushaavadega haiglasse toimetatud noore naise seisund on endiselt väga raske ja vähemalt tund aega tagasi oli ta endiselt teadvuseta. Hetkel on selge, et need põletushaavad ta sai oma elukohas, kus samal ajal viibisid ka tema abikaasa, 19-aastane Süüria noormees, ja nende siis umbes kahe-aastane laps. Laps ega mees viga ei saanud. Aga mis asjaoludel naine põletushaavad sai, on endiselt selgitamisel ja praegusel hetkel töötab politsei kolme uurimisversiooniga, mis on kõik nö võrdselt laual. Seni kogutud tõendid ei võimalda meil välistada ei õnnetust ega ka enesetapukatset. Ja smauti ei ole praegu ka võimalik välistada, et naise vigastused võis tekitada tema abikaasa. Ja hetkel tehaksegi kõvasti tööd selleks, et just nimelt see õige versioon tuvastada.

Küsimusele, kõuvõrd sotsialiseerinud see perekond Eestis oli, vastas prokurör Kask järgnevalt: "Meile teadaolevalt neil kummalgi praegusel hetkel tööd ei olnud ja kuivõrd tegu on siia võetud pagulastega, siis tugiisikud on neil olemas. Mis puudutab aga nende sotsialiseerumist, siis selle koha pealt, ma arvan, ei ole tegelikult prokuratuur õige neile hinnangut andma, aga arusaadav on see, et sellise keelebarjääri tõttu neil väga aktiivset sotsiaalset elu ei olnud. Ja seni meil pole andmeid, et nende hakkamasaamine ühiskonnas oleks kuidagi negatiivselt silma torganud - näiteks mingeid varasemaid rikkumisi ega probleeme politseiga sellel perekonnal ei ole olnud."

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.