Pagulasest naine sai raskeid põletushaavu ({{commentsTotal}})

{{1488982419000 | amCalendar}}

Tallinnas sai teisipäeva õhtul seni veel ebaselgetel asjaoludel raskeid põletushaavu pagulasena Eestisse saabunud süürlasest naine.

Naine (22) toimetati Majaka tänaval asuvast korterist haiglasse kell 17.30, ütles Põhja ringkonnaprokurör Saskia Kask kolmapäeval ajakirjanikele.

Prokuröri sõnul viibisid õnnetuse juhtumise ajal korteris tema süürlasest abikaasa, 19-aastane noormees ning imikuealine laps.

Kask märkis, et juhtunu asjaolude selgitamiseks käivitati kriminaaluurimine karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käistleb ettevaatamatusest raske tervisekahjustuse tekitamist.

Naise abikaasa on esialgu peetud kinni 48 tunniks.

Samas ei saa seni veel väita, et teda oleks alust kahtlustada kuriteos, sest võimalikud versioonid on ka õnnetus või suitsiidikatse.

Põhja politsei kriminaalbüroo talituse juht Roger Kumm selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et naine oli üle keha leekides.

"See põletus, mis oli sellel naisterahval, pani arste kahtlema ainult õnnetuses ja see vajas kindlasti kontrollimist. Inimene oli sisuliselt üle keha leekides ja tekitas šoki ka meesterahvale, Ehk see meesterahvas püüdis küll naisterahvast päästa läbi selle, et ta kustutas teda," rääkis Kumm.

"Me ei saa küll välja tuua tema ütlusi, kuid need vajavad kontrollimist. /.../ On ennegi olnud õnnetusi, kus keemilisemad riided võtavad kergesti tuld. Ja see põletus võis ka selle tagajärjel olla," märkis ta.

"Täna ei saa ümber lükata ega kinnitada, kas oli kasutatud põlevvedelikku," lisas Kumm.

Süürlaste perekond saabus Eestisse kvoodipagulastena mullu juunis Kreekast.

Prokurör: varasemaid rikkumisi perekonnal ei olnud

Prokurör Saksia Kask ütles telefonintervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et naise seisund on endiselt rakse ning et uuritakse kolme võrset versiooni.

Eile õhtul siis raskete põletushaavadega haiglasse toimetatud noore naise seisund on endiselt väga raske ja vähemalt tund aega tagasi oli ta endiselt teadvuseta. Hetkel on selge, et need põletushaavad ta sai oma elukohas, kus samal ajal viibisid ka tema abikaasa, 19-aastane Süüria noormees, ja nende siis umbes kahe-aastane laps. Laps ega mees viga ei saanud. Aga mis asjaoludel naine põletushaavad sai, on endiselt selgitamisel ja praegusel hetkel töötab politsei kolme uurimisversiooniga, mis on kõik nö võrdselt laual. Seni kogutud tõendid ei võimalda meil välistada ei õnnetust ega ka enesetapukatset. Ja smauti ei ole praegu ka võimalik välistada, et naise vigastused võis tekitada tema abikaasa. Ja hetkel tehaksegi kõvasti tööd selleks, et just nimelt see õige versioon tuvastada.

Küsimusele, kõuvõrd sotsialiseerinud see perekond Eestis oli, vastas prokurör Kask järgnevalt: "Meile teadaolevalt neil kummalgi praegusel hetkel tööd ei olnud ja kuivõrd tegu on siia võetud pagulastega, siis tugiisikud on neil olemas. Mis puudutab aga nende sotsialiseerumist, siis selle koha pealt, ma arvan, ei ole tegelikult prokuratuur õige neile hinnangut andma, aga arusaadav on see, et sellise keelebarjääri tõttu neil väga aktiivset sotsiaalset elu ei olnud. Ja seni meil pole andmeid, et nende hakkamasaamine ühiskonnas oleks kuidagi negatiivselt silma torganud - näiteks mingeid varasemaid rikkumisi ega probleeme politseiga sellel perekonnal ei ole olnud."

Toimetaja: Marek KuulVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema