Kinnisvarafirma juhi hinnangul on kriisi ajal kõrbenud põlluarendused tagasi ({{commentsTotal}})

Kinnisvarafirma 1Partner juht Martin Vahter hoiatab, et turul tagasi arendajad, kes püüavad majanduskriisi ajal põhja läinud projekte üles soojendada. Vahter tõi välja, et lisaks pankadele finantseeritakse arendusi ka ühisrahastusplatvormide kaudu. Portaal Crowdestate toonitas samas, et enamik nende projektidest on rahastatud ka pankade poolt.

Martin Vahter täheldab, et korratakse eelmise kinnisvarabuumi vigu, kus maju ehitatakse ka ebasobivatesse piirkondadesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Silmas pean ma selliseid projekte eelkõige, mis ei ole läbi mõeldud, kus kogu infrastruktuur ei ole veel välja arendatud," ütles Vahter.

Vahter märkis, et kuna on buumile viitavaid märke, kus ostjaid on palju ja hinnad on tõusnud, siis algatatakse selle tuules ka selliseid projekte, mis kinnisvaraturu muutudes enam nii edukad ei oleks.

Majandusanalüütik Mihkel Nestor tõdeb, et elevus kinnisivara turul on põhjendatud kiire palgatõusu, kõrge tööhõive ja demograafiliste näitajatega.

"See uusarenduste tegemine on ka täna täiesti mõistetav. Demograafia juba mängib seal rolli. Lisaks sellele, et meil on kõrge hõive ja palgakasv, on ka sellises parimas eas noori väga palju, kes on asumas endale kodu ostma. Vanusegrupp 25 - 35. Mäletatavasti 80-ndate lõpus oli väga suur sündivus - 25 000 aastas, 1997. aastal see kahanes kuhugi 12 000 peale," ütles Nestor.

Vahteri sõnul osaleb arenduste finantseerimisel väikeinvestorite raha läbi ühisrahastusplatvormide, mis on valmis võtma suuremaid riske kui pangad.

"Kui eelmise kinnsvara buumi ajal, aastatel 2005 - 2007 olid peamised finatseerimisallikad pangad, siis täna on nende kõrvale tulnud ka ühisrahastusplatvormid," sõnas Vahter.

Vahter selgitas nende ilmumist sellega, et ühisrahastuses on lihtsam osaleda, sest ei ole tarvis nii suuri summasid.

Ühisrahastusplatvormi Crowdestate juht Loit Linnupõld kinnitab samas, et 90% tema firma projektidest on rahastatud ka pankade poolt.

"Pangad on valmis andma elukondliku arenduse vastu tavapärasest vähem raha, nõudes arendajalt rohkem omakapitali ja see on selle ühisrahastuskihi olemus - et aidata arendajatel pangast puudujääva raha vajadust katta. Samas on arendajal alati oma nahk mängus ehk meie oleme üks väike täiendav kapitalikiht kogu selle arendusprojekti juures," rääkis Linnupõld.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema