ERR Moskvas: Vene naisettevõtjate õiguste eest võitlejad loodavad riigi toetusele ({{commentsTotal}})

Rahvusvahelise naistepäeva eel esitles Venemaa ettevõtlust toetav mittetulundusühing Tugi Venemaale raportit Vene naiste rollist ärielus. Selgus, et paljud naised tahaksid oma äri alustada, kuid ei julge seda teha ilma riigi abi ja meeste toetuseta.

Vaid 27 protsenti Venemaa naistest on oma äri omanikud. Läänes see näitaja on umbes 47 protsenti. Kuid uuringud näitavad, et Vene ärimeeste seas naistel on usaldusväärsete partnerite kuulsus.

"Naised on väga vastutustundlikud. Nad saavad aru, et nende jaoks see äri ei ole lihtsalt asi, mis toob mingi kasumi, mingi tulu. See on põhimõtteliselt elutähtis asi. Ja väga tähtis on endast üle saada, uskuda, et kõik tuleb välja, eriti oluline on see Venemaal. Sest välismaal see ei mõjuta naisi nii kõvasti kui meil Venemaal," selgitas firma Sfera omanik ja direktor Jelizaveta Fedosejeva.

Fedosejeva firma toodab juba kuus aastat ökotoiduaineid ja müüb neid nii koduturul kui ka välismaale. Aga selleks, et algkapitali saada, tuli müüa oma korter Peterburi kesklinnas. Pangad ütlesid ära naisettevõtjale laenuandmisest. See on Venemaa jaoks tüüpiline pilt.

"Vaid 15 protsenti said investeeringuid. Enamus sai raha sõpradelt või kiir- või väikelaenu vormis," nentis Venemaa ühiskondliku koja sekretär Aleksandr Bretšalov.

Isegi kriisi ajal lähevad naisettevõtjad pankrotti harvemini kui mehed.

"Arvatakse, et naised maksavad krediite 30-40 protsenti paremini kui mehed, sest häda korral tulevad nad kohe ja lepivad kokku võla restruktureerimises," rääkis väikeettevõtluse toetuse MTÜ Tugi Venemaale juhatuse liige Nadija Tšerkassova.

Need, kes võitlevad naisettevõtjate õiguste eest, loodavad riigi toetusele. Sest just riik on Venemaal traditsiooniliselt kaupade ja teenuste peamine ostja.

"Me loome naisettevõtjate rahastamisprogrammi. Me arendame edasi naiste loodud projektide toetamise programmi. Ja me küll väga tahaksime, et riigihangete seas oleks spetsiaalne liik naisettevõtjate jaoks," sõnas Tšerkassova.

Naisettevõtjad on veendunud, et mingit meeste diskrimineerimist siin ei ole.

"Selge, et ilma meesteta ei saa, see on loomulik. Ja tootmisel on meeste jõudu vaja, midagi tuua, anda, aidata. See on loomulik. Aga ma arvan, et naine äris, see on mingi innustus. See on mootor, mis viib konkreetses suunas," arvas firmaomanik Fedosejeva.

Tänasel pidupäeval on Fedosejeva oma vabrikus tööl. Meestel on aga vaba päev - Venemaal on 8. märts riigipüha ehk puhkepäev.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema