Rootsi ülikoolilinnakus oli seoses relvastatud mehega ärev olukord ({{commentsTotal}})

Rootsis Östersundi linnas evakueeris politsei kolmapäeval ülikoolilinnaku, kui sai teate, et sinna on tulnud kahekümnendates eluaastates relvastatud noormees.

Politsei otsis läbi kogu linnaku ning midagi kahtlast ei leidnud, vahendas "Aktuaalse kaamera".

Hiljem vahistati linnaku lähistel 25-aastane mees, kes vastas tunnistajate kirjeldustele. Mehel oli ka relv.

"Meieni jõudis informatsioon, et mees peab olema kahekümne ja kolmekümne aasta vahel ja see näib olevat õige. Me oleme kindlad, et tabasime õige mehe," kommenteeris politsei pressiesindaja Daniel Bixo.

Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.