Narva täiskasvanute koolis on mure eesti keelele ülemineku pärast ({{commentsTotal}})

Narva linnavalitsus muutis Narva täiskasvanute kooli õppekeeleks eesti keele. Tegemist oli ainsa Narva kooliga, mis gümnaasiumiastmes vene keeles õpetas. Kool on ülemineku pärast murelik ja kardab õppijate lahkumist.

Rahva seas nimetatakse taolisi üleminekuid "vabatahtlikult sunniviisilisteks". Valitsuse poolt antud viieaastane erand lõppes mullu augustis. Kool püüdis saada ajapikendust, kuid seda ei tulnud. Ilma eestikeelsele õppele üleminekuta oleksid aga koolilõpetajad jäänud tunnistuseta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seaduse järgi me peame üle minema, kuid see üldse ei tähenda, et meie õpilased on valmis õppima eesti keeles. Paljudel on väga suur see vahe, kui nad ei õppinud. Nad ei oskagi õppida. Nad lihtsalt lähevad koolist ära," selgitas hoolekogu esimees Marjana Baškirova.

Kooli väitel on neil eestikeelseks õppeks õpetajad ja õppematerjal olemas. Kuid täiskasvanute koolis õpib inimesi töö kõrvalt ja neidki, kes tavakoolist eesti keele nõuete pärast lahkuma pidid. Neile sobiks leebem keeleõpe.

"Jätta, nagu meil oli. Nelikümmend protsenti eesti keeles ja kuuskümmend protsenti vene keeles. Ma arvan, et peab eesti keelt õppima, mitte aineid eesti keeles. Võiks rohkem eesti keele tunde anda, võiks keelelaagreid korraldada ja nii edasi," leidis Baškirova.

Narva täiskasvanute koolis õpib 152 õpilast vanuses 16 kuni 58 eluaastat.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.