Narva täiskasvanute koolis on mure eesti keelele ülemineku pärast ({{commentsTotal}})

Narva linnavalitsus muutis Narva täiskasvanute kooli õppekeeleks eesti keele. Tegemist oli ainsa Narva kooliga, mis gümnaasiumiastmes vene keeles õpetas. Kool on ülemineku pärast murelik ja kardab õppijate lahkumist.

Rahva seas nimetatakse taolisi üleminekuid "vabatahtlikult sunniviisilisteks". Valitsuse poolt antud viieaastane erand lõppes mullu augustis. Kool püüdis saada ajapikendust, kuid seda ei tulnud. Ilma eestikeelsele õppele üleminekuta oleksid aga koolilõpetajad jäänud tunnistuseta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seaduse järgi me peame üle minema, kuid see üldse ei tähenda, et meie õpilased on valmis õppima eesti keeles. Paljudel on väga suur see vahe, kui nad ei õppinud. Nad ei oskagi õppida. Nad lihtsalt lähevad koolist ära," selgitas hoolekogu esimees Marjana Baškirova.

Kooli väitel on neil eestikeelseks õppeks õpetajad ja õppematerjal olemas. Kuid täiskasvanute koolis õpib inimesi töö kõrvalt ja neidki, kes tavakoolist eesti keele nõuete pärast lahkuma pidid. Neile sobiks leebem keeleõpe.

"Jätta, nagu meil oli. Nelikümmend protsenti eesti keeles ja kuuskümmend protsenti vene keeles. Ma arvan, et peab eesti keelt õppima, mitte aineid eesti keeles. Võiks rohkem eesti keele tunde anda, võiks keelelaagreid korraldada ja nii edasi," leidis Baškirova.

Narva täiskasvanute koolis õpib 152 õpilast vanuses 16 kuni 58 eluaastat.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema