Finnair jätab streigi tõttu ära rohkem kui 100 reedeks kavandatud lendu ({{commentsTotal}})

{{1489060359000 | amCalendar}}

Soome lennufirma Finnair jätab seoses reedel toimuva streigiga ära rohkem kui sada lendu. Tegu on umbes kolmandikuga Finnairi reedeks kavandatud lendudest.

Ametiühingu (IAU) streik mõjutab lennuliiklust olulisel määral ning kella 15-19 ajal pole saadaval kriitilise tähtsusega maapõhiseid teenuseid, vahendas Yle.

Lendude tühistamine lennundustöötajate ametiühingu IAU streigi tõttu häirib rohkem kui 7000 reisija plaane, ütles firma pressiesindaja reedel. Finnair on saanud ühendust umbes 6000 reisijaga, kellele on pakutud teisi lennuvõimalusi, lennuaja muutmist või tühistamist.

Finnair on tühistanud reedel umbes 100 lendu sise- ja Euroopa liinidel.

Ära jäeti hommikused lennud, mille tagasilend oleks sattunud streigi ajale.

Ametiühingu IAU streik kestab reedel kella 15-st kuni 19-ni. Streik puudutab IAU ja tööandjate liidu Palta vaidlust ettevõtte Airpro töötajate tingimuste ja kollektiivlepingu üle. Vaidlust vahendab riiklik lepitaja. Finnair pole vaidlusega seotud.

Lisaks tühistamistele muudetakse ka mõne lennu väljumisaega, et lennud saaks teha väljaspool streigi toimumise aega.

Finnairi poolt avaldatud nimekirja tühistatud lendudest saab vaadata SIIN. Lisaks on ettevõte lubanud saata klientidele informatsiooni ka tekstisõnumite ja e-kirjadega.

Samuti rõhutab Finnair, et streigi ajal toimuvatel lendudel on teenindus väga piiratud.

Kliente palutakse saabuda lennujaama võimalikult vara, sest oodata on suurt segadust, sealhulgas ka seoses pagasi käitlemisega ning seetõttu kutsus lennufirma kliente üles reisima võimaluse korral ainult käsipagasiga.

Ametiühing Õhuruumi Ühing (IAU) teatas varem, et peab reedel Soome lennujaamades toetusstreigi. IAU oli juba varasemalt teatanud reede õhtul algavast streigist, mis puudutab turvakontrolli ja maapõhiseid teenuseid lennujaamades, kus tegutseb riikliku lennujaamaoperaatori Finavia tütarfirma Airpro.

Streik toimub reedel kella 15-st kuni 19-ni. Streik mõjutab kriitilise tähtsusega maapõhiseid teenuseid.

Vaidluse keskmes on Airpro töötajate palgad, töötunnid ja kollektiivleppe ülesehitus. Airpro vastutab Helsinki-Vantaa lennujaama reisijate turvakontrolli eest, lisaks osutab firma maapinnal ka teisi teenuseid ning rendib pardameeskondi. Finnair pole vaidluses osapool.

Streigi tõttu on tühistatud kuus Finnairi Tallinna lendu

Finnairi kodulehe andmetel puudutab ametiühingu reedene streik kokku kuut Tallinna ja Helsingi vahel toimuvat lendu, vahendas BNS.

Reedel on tühistatud kolm Tallinna-Helsingi lendu algusaegadega 14:45, 17:25 ja 19:30 ning kolm Helsingi-Tallinna lendu algusaegadega 14:20, 17:00 ja 19:05.

Inimesed, kel on pilet ostetud 10. märtsiks või ka 14. ja 17. märtsi kuupäevadeks, mil streik võib jätkuda, kui selleks ajaks pole kokkulepet saavutatud, võivad kuni 2. aprillini valida reisiks mõne muu päeva. Samuti võib tagasi küsida nendeks päevadeks pileti ja lisateenuste eest makstud raha, seisab Finnairi teates.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.