Finnair jätab streigi tõttu ära rohkem kui 100 reedeks kavandatud lendu ({{commentsTotal}})

{{1489060359000 | amCalendar}}

Soome lennufirma Finnair jätab seoses reedel toimuva streigiga ära rohkem kui sada lendu. Tegu on umbes kolmandikuga Finnairi reedeks kavandatud lendudest.

Ametiühingu (IAU) streik mõjutab lennuliiklust olulisel määral ning kella 15-19 ajal pole saadaval kriitilise tähtsusega maapõhiseid teenuseid, vahendas Yle.

Lendude tühistamine lennundustöötajate ametiühingu IAU streigi tõttu häirib rohkem kui 7000 reisija plaane, ütles firma pressiesindaja reedel. Finnair on saanud ühendust umbes 6000 reisijaga, kellele on pakutud teisi lennuvõimalusi, lennuaja muutmist või tühistamist.

Finnair on tühistanud reedel umbes 100 lendu sise- ja Euroopa liinidel.

Ära jäeti hommikused lennud, mille tagasilend oleks sattunud streigi ajale.

Ametiühingu IAU streik kestab reedel kella 15-st kuni 19-ni. Streik puudutab IAU ja tööandjate liidu Palta vaidlust ettevõtte Airpro töötajate tingimuste ja kollektiivlepingu üle. Vaidlust vahendab riiklik lepitaja. Finnair pole vaidlusega seotud.

Lisaks tühistamistele muudetakse ka mõne lennu väljumisaega, et lennud saaks teha väljaspool streigi toimumise aega.

Finnairi poolt avaldatud nimekirja tühistatud lendudest saab vaadata SIIN. Lisaks on ettevõte lubanud saata klientidele informatsiooni ka tekstisõnumite ja e-kirjadega.

Samuti rõhutab Finnair, et streigi ajal toimuvatel lendudel on teenindus väga piiratud.

Kliente palutakse saabuda lennujaama võimalikult vara, sest oodata on suurt segadust, sealhulgas ka seoses pagasi käitlemisega ning seetõttu kutsus lennufirma kliente üles reisima võimaluse korral ainult käsipagasiga.

Ametiühing Õhuruumi Ühing (IAU) teatas varem, et peab reedel Soome lennujaamades toetusstreigi. IAU oli juba varasemalt teatanud reede õhtul algavast streigist, mis puudutab turvakontrolli ja maapõhiseid teenuseid lennujaamades, kus tegutseb riikliku lennujaamaoperaatori Finavia tütarfirma Airpro.

Streik toimub reedel kella 15-st kuni 19-ni. Streik mõjutab kriitilise tähtsusega maapõhiseid teenuseid.

Vaidluse keskmes on Airpro töötajate palgad, töötunnid ja kollektiivleppe ülesehitus. Airpro vastutab Helsinki-Vantaa lennujaama reisijate turvakontrolli eest, lisaks osutab firma maapinnal ka teisi teenuseid ning rendib pardameeskondi. Finnair pole vaidluses osapool.

Streigi tõttu on tühistatud kuus Finnairi Tallinna lendu

Finnairi kodulehe andmetel puudutab ametiühingu reedene streik kokku kuut Tallinna ja Helsingi vahel toimuvat lendu, vahendas BNS.

Reedel on tühistatud kolm Tallinna-Helsingi lendu algusaegadega 14:45, 17:25 ja 19:30 ning kolm Helsingi-Tallinna lendu algusaegadega 14:20, 17:00 ja 19:05.

Inimesed, kel on pilet ostetud 10. märtsiks või ka 14. ja 17. märtsi kuupäevadeks, mil streik võib jätkuda, kui selleks ajaks pole kokkulepet saavutatud, võivad kuni 2. aprillini valida reisiks mõne muu päeva. Samuti võib tagasi küsida nendeks päevadeks pileti ja lisateenuste eest makstud raha, seisab Finnairi teates.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema