Üle poolesajas varguses süüdistatav võib saada maksimumilähedase vanglakaristuse ({{commentsTotal}})

Tallinna erinevates piirkondades paaril viimasel aastal öisel ajal üle poolesajas varguses süüdistatav mees sõlmis prokuratuuriga karistusleppe, mille järgi saab ta kohtu nõustumisel maksimumilähedase vanglakaristuse.

Põhja ringkonnaprokuratuuriga sõlmitud leppe järgi saab 36-aastane Maksim 64 varguse eest nelja aasta ja nelja kuu pikkuse reaalse vanglakaristuse, samas kui karistusseadustik näeb selliste kuritegude eest maksimumina ette viieaastase vangistuse.

Ühtlasi näeb kokkulepe ette Maksimilt kuritegudega tekitatud üle 60 000 euro suuruse kahju väljamõistmise ning selle katteks on arestitud tema korter.

Harju maakohus otsustab karistusleppe võimaliku kinnitamise 15. märtsil.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ametnikud koos K-komando eriüksusega pidasid Maksimi kinni mullu oktoobri alguses Tallinnas Tähesaju kaubanduskeskuse juures, kus ta oli just lõhkunud poeakna ning haaranud sealt kaasa kuus seljakotti.

"Aktuaalne kaamera" teatas toona, et just selline kiire aknalõhkumine ja lähimate kättesattunud asjade kaasahaaramine oli tema stiil ning oma nägu varjas ta tavaliselt respiraatori, aga ka riidest mütsi taha.

Maksimi kodu läbiotsimisel leidsid politseinikud varastatud käekellasid, parfüüme, alkoholi ja ehteid.

Uurimine selgitas, et Maksim tegutses Tallinna kesklinnas, Kadriorus, Mustamäel, Õismäel, Lasnamäel, Nõmmel ja Maardus.

"Kui ta eluruumi vargust pani toime akna kaudu, siis, kui tal oli rohkem aega, varastas ta sokkidest televiisorini. Kui ta läks öösel vargust toime panema eluruumi, kus inimesed magasid, siis ta kiiruga näppas sülearvuti. Ütleme nii, et /.../ väga raske oli välja selgitada, et just üks isik võiks neid kuritegusid toime panna," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Põhja prefektuuri kriminaalbüroo politseikapten Toomas Jervson.

Kurjategija tabamise tegigi raskemaks asjaolu, et ta tegutses üle linna, ei erinenud oma vargustekäekirja poolest paljudest, samas ei kuulunud ta politsei jaoks nö riskirühma ehk polnud otseses rahahädas ega alkoholi- või narkosõltuvuses.

Oma motiivi pole ehitajana töötanud Maksim avaldanud.

"Antud inimesel sõltuvusi polnud ja materiaalses mõttes oli tal kõik olemas ja vajadust kuritegu toime panna, et leiba lauale saada, kindlasti ei olnud," kinnitas Jervson.

Kriminaaluurimine tuvastas, et osades kuritegudes osales ka Maksimi abikaasa Olga, kes peab samuti kohtu ette astuma.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.