Sturgeoni hinnangul peaks uus Šoti iseseisvusreferendum toimuma uuel aastal ({{commentsTotal}})

Suurbritannia peaminister Theresa May teatas, et Šotimaa ei vaja uut iseseisvusreferendumit. Šoti valitsuse juht Nicola Sturgeon on aga arvamusel, et uus rahvahääletus peaks toimuma tuleval aastal.

Sturgeoni sõnul on järgmiseks aastaks Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise tingimused selged ja šotlased peavad saama valida, kas see on ka nende tee, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Enamik arvamusküsitlusi näitavad, et šotlaste toetus iseseisvusele on püsinud 2014. aasta referendumiaegsel tasemel ehk 45 protsendi lähedal.

Šotimaa oli iseseisev kuningriik kuni 1707. aastani, mil ta ühendati Inglismaaga.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.