Politsei: Düsseldorfi rongijaama kirveründaja on vaimuhaige mees ({{commentsTotal}})

Saksa politsei teatel on neljapäeva õhtul Düsseldorfi peamises rongijaamas kirvega seitset inimest vigastanud ja vigastatuna tabatud mees vaimuhaige.

Politsei teatas esialgu mitmest ründajast ning kahest kinnipeetud arvatavast ründajast, ent hiljem märgiti, et rünnaku korraldas vaid üks inimene, 36-aastane endisest Jugoslaaviast pärit mees.

"Ilmselt kirvega relvastatud kurjategija ründas inimesi juhuslikult" umbes kell 20:50 (Eesti aja järgi kell 21:50), märkis linnapolitsei. Esialgu teatas politsei viiest vigastatust, kuid hiljem tõstis arvu seitsmele.

Põgenemiskatsel hüppas mees alla sillalt ja sai tõsiseid vigastusi kukkumisel, seisis avalduses. Teda ei olnud hetkel võimalik üle kuulata tema seisundi tõttu, vahendas Saksa uudisteagentuur DPA.

Politsei reageeris sündmusele suurte jõududega, kohale tõttasid ka eriüksuslased ning liiklus rongijaamas ja ümbruses oli peatatud. Ajaleht Bild kirjutas, et taevas lendasid ka kopterid.

"Seisime platvormil ja ootasime rongi. Rong saabus ja äkki tuli keegi kirvega välja ning hakkas inimesi ründama," ütles nimetu pealtnägija Bildile. "Verd oli kõikjal."

Juhtumile reageerisid kaastundeavaldustega vigastatutele liidukantsler Angela Merkeli nõunik Peter Altmaier ja Düsseldorfi linnapea Thomas Geisel, kes tänas ka politseid.

Saksa võimud on olnud valvsad terrorirünnakute suhtes, seda eriti pärast detsembris aset leidnud rünnakut Berliini jõuluturul, kus varastatud veoki inimsumma rammimise tagajärjel jättis elu 12 inimest. Vastutuse rünnaku eest võttis toona Islamiriik.

Saksa julgeolekuteenistuste hinnangul on riigis umbes 10 000 äärmuslikku islamisti, kellest ligi 1600 on arvatavad sidemed erinevate terroristlike rühmitustega. 

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.