Politsei: Düsseldorfi rongijaama kirveründaja on vaimuhaige mees ({{commentsTotal}})

Saksa politsei teatel on neljapäeva õhtul Düsseldorfi peamises rongijaamas kirvega seitset inimest vigastanud ja vigastatuna tabatud mees vaimuhaige.

Politsei teatas esialgu mitmest ründajast ning kahest kinnipeetud arvatavast ründajast, ent hiljem märgiti, et rünnaku korraldas vaid üks inimene, 36-aastane endisest Jugoslaaviast pärit mees.

"Ilmselt kirvega relvastatud kurjategija ründas inimesi juhuslikult" umbes kell 20:50 (Eesti aja järgi kell 21:50), märkis linnapolitsei. Esialgu teatas politsei viiest vigastatust, kuid hiljem tõstis arvu seitsmele.

Põgenemiskatsel hüppas mees alla sillalt ja sai tõsiseid vigastusi kukkumisel, seisis avalduses. Teda ei olnud hetkel võimalik üle kuulata tema seisundi tõttu, vahendas Saksa uudisteagentuur DPA.

Politsei reageeris sündmusele suurte jõududega, kohale tõttasid ka eriüksuslased ning liiklus rongijaamas ja ümbruses oli peatatud. Ajaleht Bild kirjutas, et taevas lendasid ka kopterid.

"Seisime platvormil ja ootasime rongi. Rong saabus ja äkki tuli keegi kirvega välja ning hakkas inimesi ründama," ütles nimetu pealtnägija Bildile. "Verd oli kõikjal."

Juhtumile reageerisid kaastundeavaldustega vigastatutele liidukantsler Angela Merkeli nõunik Peter Altmaier ja Düsseldorfi linnapea Thomas Geisel, kes tänas ka politseid.

Saksa võimud on olnud valvsad terrorirünnakute suhtes, seda eriti pärast detsembris aset leidnud rünnakut Berliini jõuluturul, kus varastatud veoki inimsumma rammimise tagajärjel jättis elu 12 inimest. Vastutuse rünnaku eest võttis toona Islamiriik.

Saksa julgeolekuteenistuste hinnangul on riigis umbes 10 000 äärmuslikku islamisti, kellest ligi 1600 on arvatavad sidemed erinevate terroristlike rühmitustega. 

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema