Lõuna-Korea sõjavägi valmistub naaberriigi provokatsioonideks, olukord on ärev ka presidendi tagandamise tõttu ({{commentsTotal}})

Lõuna-Korea kaitseminister andis sõjaväele korralduse olla valvel "ebastabiilset sise- ja välisolukorda" ära kasutada üritava Põhja-Korea provokatsioonide puhuks. Riigis lisavad ärevust ka korruptsioonist süüdistatud presidendi ametist tagandamisega seotud küsimused.

Kaitseminister Han Min Koo hoiatas reedel videokonverentsil väejuhtidele, et Põhja-Korea "strateegilisi või operatiiv"provokatsioone võib oodata iga hetk. Viimastel nädalatel on Põhja-Korea katsetanud ballistilisi rakette.

Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA avaldas pärast Lõuna-Korea konstitutsioonikohtu otsust president Park Geun-hye tagandamise kohta lühiteate, milles ennustatakse, et nüüd hakatakse Parki üle kohut mõistma nagu "tavalise kurjategija" üle.

Asjatundjad: Põhja-Korea valmistub uueks tuumakatsetuseks

Äsja tehtud satelliidifotod näitavad aktiivset tegevust Põhja-Korea Punggye-ri tuumapolügoonil, mis võib osutada kuuenda tuumakatsetuse ettevalmistamisele, edastas Johns Hopkinsi ülikooli veebileht 38 North.

"Selle tegevuse iseärasused kinnitavad arvamust, et Põhja-Korea jätkab põhjaportaali juures tuumakatsetuse jaoks tunneli kaevamist. Eeldatakse, et Punggye-ris võidakse kohe, kui tuumaseadeldis ja selle juhtimissüsteem on paigas, korraldada viivitamatult kuues tuumakatsetus," kirjutas veebilehel.

Põhja-Korea polügoonil märgati seadmete ja materjalide ümberpaigutamist ladude piirkonnast abihoonetesse ja tunnelisse.

Fotod, mida asjatundjad uurisid, tegi satelliit 7. märtsil.

2016. aasta septembris teatas Põhja-Korea järjekordsest edukast tuumakatsetusest. Sellele eelnesid katsetused jaanuaris, samuti 2013., 2009. ja 2006. aastal.

Eelmise aasta novembris kehtestas ÜRO Julgeolekunõukogu Põhja-Koreale tuumakatsetuse eest üksmeelselt uued sanktsioonid.

Meedia: Trump saatis pommitajad B-52 Lõuna-Koreasse õppusele

USA president Donald Trump andis käsu saata tuumakandevõimelised strateegilised pommitajad B-1 ja B-52 USA-Lõuna-Korea ühisõppusele Foal Eagle, edastas neljapäeval Briti meedia.

Lisaks on Lõuna-Koreas neil manöövritel järgmisel nädalal oodata USA hävitajaid F-35.

Meedia meenutas, et teade pommitajate saatmisest tuli Korea poolsaarel kasvanud pingete taustal. Ennist arvustas Põhja-Korea valjusti USA - Lõuna-Korea ühisõppuste toimumist seal piirkonnas.

Lisaks ütles Hiina välisminister Wang Yi, et Hiina seisukohast lähtudes, tuleks USA - Lõuna-Korea õppused kohe peatada.

"Esimese sammuna tegi Hiina Põhja-Koreale etteaneku peatada oma tuuma- ja raketiprogramm vastutasuks USA - Lõuna-Korea ühisõppuste lõpetamisele. Peatamine peatamise vastu," ütles diplomaat.

Lõuna-Korea vastas neljapäeval, et õppused lähevad edasi.

Kohus kinnitas Lõuna-Korea häbistatud presidendi ametist tagandamise

Lõuna-Korea konstitutsioonikohus jõustas reedel parlamendi otsuse tagandada ametist president Park Geun-hye.

Kaheksast kohtunikust koosneva kohtu ajalooline ja ükshäälne otsus tähendab, et Park on Lõuna-Korea esimene demokraatlikult valitud riigipea, kes ametist tagandatakse. Lõuna-Korea muutus demokraatlikuks 1980-ndate aastate lõpus.

Parki tegevus "kahjustas tõsiselt demokraatia ja õigusriigi vaimu", ütles põhiseaduskohtu esimees Lee Jung-mi. "President Park Geun-hye... on ametist vabastatud."

Parlament tagandas Parki ametist detsembris, kui miljonid inimesed tulid tänavatele meelt avaldama ja nõudsid riigipea tagasiastumist seoses suure poliitskandaaliga.

Prokuratuur süüdistab 64-aastast presidenti ja tema usaldusisikut Choi Soon-sili Lõuna-Korea juhtivfirmadelt enam kui 60 miljoni dollari väljapressimises vabaühendustele. Saadud summasid kasutas Choi väidetavalt isikliku kasu saamiseks.

Lisaks olevat ta osalenud ka poliitilises otsustusprotsessis, kuigi tal puudus valitsuses ametlik roll.

Lõuna-Koreal tuleb nüüd uue riigipea leidmiseks pidada presidendivalimised kahe kuu jooksul.

Meeleavaldusel surma kaks inimest

õuna-Korea presidendi Park Geun-hye tagandamisele järgnenud meeleavaldustel sai surma kaks inimest, teatas politsei reedel.

Seitsmekümnendates eluaastates mees suri peahaava tõttu, mille ta sai Soulis konstitutsioonikohtu ees politseibussilt alla kukkudes.

Teise hukkunu kohta politsei täpsemat teavet ei andnud.

Tuhanded Parki toetajad reageerisid vihaselt konstitutsioonikohtu reedesele otsusele president ametist tagandada. Nad ründasid kohtu juures politseinikke ja ronisid bussidele, mida korravalvurid kasutasid kaitsetõkke loomiseks kohtuhoone ümber.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics