Soome lennundustöötajate streik häiris ka Helsingi ja Tallinna vahel reisijaid ({{commentsTotal}})

Soome lennufirma Finnair jättis seoses Helsingi lennujaama maapealse teeninduse streigiga reedel ära rohkem kui sada lendu ehk umbes kolmandiku kavandatud lendudest. Ära jäi ka kaks lendu Tallinna ja Helsingi vahel.

Lennundustöötajate ametiühingu IAU streik häirib rohkem kui kaheksa tuhande reisija plaane, sest kriitiliselt on häiritud maapõhiseid teenuseid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Streik on kavandatud kõige pingelisemale Finnairi lennugraafiku ajale päevas, mil Helsingisse saabub arvukalt lende Euroopast aga ka Shanghaist. See mõjutab reisijate edasilendamise võimalusi tosinasse Euroopa sihtpunkti.

Finnairi meedisuhete juht Päivit Tallquist ütles, et toetusstreigi tõttu jäi ära ka kaks lendu Helsingi ja Tallinna vahel. Tullquist ei avaldanud, mitut Tallinnasse reisijat streik puudutab, kuid ta lisas, et kõigile on pakutud teisi lennuvõimalusi või tühistamist.

"Osad reisijad on muutnud reisipäeva ja teistele oleme pakkunud teisi transpordivõimalusi. Näiteks kui me oleme tühistanud lennud Tallinna ja Helsingi vahel, oleme pakkunud reisijatele võimaluse lennata järgmise võimaliku lennuga või kui on nõustutud sõitma laevaga Helsingist Tallinnasse. Ja siis me hüvitame ka reisikulud," selgitas Tallquist.

Suuruselt teise Eesti reisibüroo CWT Estonia juht Merike Hallik ütles, et ka lühiajaline streik on toonud reisibüroole tööd juurde ja tekitanud reisijatele probleeme. Samas tuleks aru saada, et streigivad maapealsed lennnundustöötajad, mitte lennukompanii.

"Tänane Helsingi streik oli meile tegelikult juba paar päeva teada ja selles mõttes need neli tundi, mis nad streigivad, on juba päris hästi korraldatud ja kaetud. Kui streikijaks on maapealne teenindus, näiteks nagu praegu Helsingis on, siis lennukompanii kohustus on kas lennupilet kliendile n-ö tagasi müüa ehk siis maksta kinni see lend või pakkuda kliendile võimalus osta uus pilet," rääkis Hallik.

Nordica juhi Jaan Tamme sõnul häirib igasugune maapealse teeninduse streik lennujaama ja tööd.

"Kuna see teenus on tõepoolest nii integreeritud, siis konflikt ühes väiksemas organisatsioonis tegelikult mõjutab hästi laia ringkonda - lennufirmasid, reisijaid, partnereid. Nii et mingis mõttes võiks öelda ka, et ühe väikese firma sisemine konflikt on saanud ebaproportsionaalselt suure mõju," selgitas Tamm.

Kui ettevõtte Airpro töötajate tingimuste ja kollektiivlepingu üle pooled seekord kokkuleppele ei jõua, jätkub streik 14. ja 17. märtsil. Seetõttu tuleks reisijatel ka nende kuupäevade kohta reisiinfot jälgida.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema