ÜRO: maailmas vältab suurim humanitaarkriis pärast Teist maailmasõda ({{commentsTotal}})

ÜRO humanitaarabijuhi sõnul leiab maailmas praegu aset suurim humanitaarkriis pärast 1945. aastat, sest neljas riigis ähvardab näljahäda ja -surm rohkem kui 20 miljonit inimest.

Stephen O'Brien ütles reedel ÜRO Julgeolekunõukogule, et ilma kollektiivse ja koordineeritud ülemaailmse püüdluseta surevad inimesed lihtsalt nälga ning veelgi rohkem kannatavad ja surevad haigustesse.

O'Brien ärgitas riike viivitamatult eraldama raha Jeemenile, Lõuna-Sudaanile, Somaaliale ja Nigeeria kirdeosale.

ÜRO ametniku sõnul on humanitaarkriis suurim Jeemenis, mille elanikest kaks kolmandikku ehk 18,8 miljonit inimest vajavad abi. Rohkem kui seitse miljonit jeemenlast ei tea, kust nad oma järgmise eine saavad. O'Brien lisas, et viimane näitaja oli jaanuaris kolme miljoni inimese võrra väiksem.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.