ÜRO: maailmas vältab suurim humanitaarkriis pärast Teist maailmasõda ({{commentsTotal}})

ÜRO humanitaarabijuhi sõnul leiab maailmas praegu aset suurim humanitaarkriis pärast 1945. aastat, sest neljas riigis ähvardab näljahäda ja -surm rohkem kui 20 miljonit inimest.

Stephen O'Brien ütles reedel ÜRO Julgeolekunõukogule, et ilma kollektiivse ja koordineeritud ülemaailmse püüdluseta surevad inimesed lihtsalt nälga ning veelgi rohkem kannatavad ja surevad haigustesse.

O'Brien ärgitas riike viivitamatult eraldama raha Jeemenile, Lõuna-Sudaanile, Somaaliale ja Nigeeria kirdeosale.

ÜRO ametniku sõnul on humanitaarkriis suurim Jeemenis, mille elanikest kaks kolmandikku ehk 18,8 miljonit inimest vajavad abi. Rohkem kui seitse miljonit jeemenlast ei tea, kust nad oma järgmise eine saavad. O'Brien lisas, et viimane näitaja oli jaanuaris kolme miljoni inimese võrra väiksem.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema