Saksa politsei sulges rünnakuohu tõttu Esseni kaubanduskeskuse ({{commentsTotal}})

{{1489233401000 | amCalendar}}

Saksa lääneosas Essenis sulges politsei kogu laupäevaks kesklinna kaubanduskeskuse, kuna sai infot seal kavandatava rünnaku kohta. Midagi ohtlikku siiski ei leitud.

"Saime eile luureallikatelt väga tõsiseid vihjeid, et siin plaaniti täna rünnakut ning see tahetakse toime panna," ütles Esseni politsei pressiesindaja Reutersile. "Seepärast olime sunnitud sellise sammu astuma".

Varem ütles pressiesindaja, et kardetakse terrorirünnakut.

Kogu hoone otsiti läbi, midagi ohtlikku sealt siiski ei leitud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Limbecker Platzi kaubanduskeskust valvavad relvastatud politseinikud ja politseiautod. Lähedal asuvad teed on aga liikluseks avatud.

Tegu on ühe Saksamaa suurema kaubanduskeskusega.

Detsembris hukkus Berliini jõuluruturul 12 inimest, kui varjupaigataotlusele eitava vastuse saanud tuneeslane sõitis veokiga rahva sekka.

Toimetaja: Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.