Pärnusse plaanitakse rajada koostöötamise keskus ({{commentsTotal}})

Pärnu noored ettevõtjad loodavad rajada koostöötamise keskuse, kus igaüks saaks endale lühemaks või pikemaks ajaks töölaua rentida.

Koostöötamiskeskuse idee tuli Pärnu noortelt ettevõtjatelt, kes on tundnud puudust kohast, kus ühiselt töötades tekiks inspireeriv keskkond ja noori ettevõtjaid ühendav kommuun. Tegemist oleks kohaga, kus saaksid töökoha rentida seni kodus, raamatukogus või kohvikus töötanud noored, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Forwardspace'i juhatuse liige Marten Palu oli üks, kes sellise idee linna arengukava arutelul välja käis. Nii lükati Forwardspace'ile hoog sisse. Linna kaasavast eelarvest raha saada siiski ei õnnestunud.

"Mina olen umbes kolm aastat mõelnud sellele, et Pärnus puudub infrastruktuur, kus asjalikud inimesed saaksid üksteisega kokku ja mõtteid vahetaksid. Kaasava eelarvega meil ei ole mingeid negatiivseid emotsioone. Me proovisime, see oli meile veidike turundusstrateegia. Meil on hea meel, et siseskatepark selle raha sai või saab. Me mõistame ka seda, et tegu on nii uuendusliku ideega, mida enne ei ole Pärnus olnud ja me ei saagi kedagi süüdistada selles, et selle väärtust veel ei mõisteta," rääkis Palu.

Selgub aga, et selliste töökohtade järele on suur nõudlus.

"Me oleme juba jõudnud sinna momenti, kus meil on planeeritud ligi 30 kohta ja kõik kohad on broneeritud. Me isegi ei oodanud kohe, et meil nii suur nõudlus on. Aga siin on aeg näidanud, et neid noori on päris palju," selgitas Forwardspace'i juhatuse liige Oliver Sild.

Ehitamisel on abiks samad noored, kes keskuses töötamiskohta soovivad.

"Punt sai kokku oktoobrikuus. Detsembri alguseks olid meil juba ruumid, jaanuari alguses lõime seinad maha ja hakkasime uusi seinu planeerima. Jaanuari keskelt on ehitus täies hoos käimas," ütles Forwardspace'i juhatuse liige Silver Smeljanski.

Noored loodavad sponsorlusele, eriti mis puudutab viimistlusmaterjale ning mõistagi laudu ja toole.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema