Vene riigiduuma karmistab alaealiste enestappudeni viimise karistusi ({{commentsTotal}})

Venemaa riigiduuma kavatseb heaks kiita seaduseelnõu, mis karmistab karistusi alaealiste enesetapuni viimise eest, eriti kui see on seotud interneti kasutamisega. Laste enesetappude lainet arutatakse Vene meedias palju, aga eksperdid hoiavad, et avalik diskussioon võib suitsiidide arvu hoopis suurendada.

Eelmisel aastal sooritas Venemaal enesetapu rohkem kui seitsesada alaealist. Sellest piisas, et duumasaadikud karmistaksid vastavat seadust. Näiteks kui keegi kallutab sotsiaalmeedias lapsi enesetapule, võidakse talle määrata kuueaastane vanglakaristus. Kui aga asi jõuab päriselt enesetapuni, siis seda, kes lapse sellele kallutas ootab kuni kaksteist aastat koloonias.

"Meie eesmärk on lapsed sellest sõltuvusest välja tõmmata ja nad päästa. Aga et aru saada, kui palju lapsi on juba sellesse kuritegelikku infosüsteemi tõmmatud, peame paljastama need, kes neid gruppe loob," ütles Riigiduuma aseesimees Irina Jarovaja.

Nüüd ei hakka politsei mitte ainult blokeerima enesetapule kallutatvaid gruppe, vaid ka otsima nende organisaatoreid. Kuid suurenenud tähelepanu sellele teemale, eriti alaealiste seas, võib ka kahju tuua.

"On niisugune asi nagu psühholoogiline indutseerimine, kui lai ringkond arutab mingit teemat ja luuakse grupid, et seda arutada. Varem oli vampiiride teema, emode teema, nüüd enesetapud. See on ohtliku käitumise risk," hoiatas tervishoiuministeeriumi lastepsühhiaater Jevgeni Makuškin. "Või ohtliku käitumise riski nautimine. Mõned ei ole kunagi selleks sammuks valmis, aga mõned on ja võivad selle sooritada."

Politsei andmetel on ohtlikud grupid suhtlusvõrgustikust Vkontakte üle kolimas Instagrami.

Toimetaja: Merilin PärliPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics