Välismaal elavatel eesti lastel kaovad esmalt õ-d ja ä-d ({{commentsTotal}})

Välismaal kasvavate eesti laste hea emakeeleoskus sõltub väga palju nende perede tahtest ja jõust selle nimel pingutada. Seda räägivad õpetajad, kes Eestist kaugemal eesti keelt ja kultuuri õpetavad. Belgias Brüsselis on sel nädalavahetusel emakeelepäeva eel koos enam kui 70 sellist õpetajat üle ilma.

Eesti koolis Belgias käib paar korda kuus koos rohkem kui sada väiksemat ja veidi suuremat eesti last. Õppimine käib mängides ja halbu hindeid keegi ei saa. Eesmärk on aidata lastel säilitada sidet Eestiga, õpetada eesti keelt ja kultuuri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Velgia Eesti koolis õppiv Säde tunnistab, et sõpru, kellega eesti keeles rääkida, on tal vaid üks - Saskia, kes on üksiti ta parim sõber.

"Hästi palju on loodud võimalusi, et saaks säilitada, aga ega see kerge ei ole, peab pigutama," tunnistab lapsevanem Annika Aas.

Brüsselis eesti keelt õpetav Katri Kuus tõdeb, et esimesena kaovad lastel keelest õ-d ja ä-d.

Raskused välismaa eesti laste Eesti-sideme säilitamisel on maati mõneti erinevad, aga igal juhul nõuab see perekonna pingutust.

Üha rohkem vahepeal välismaal elanud lapsi ja noori jõuab ka ringiga Eestisse tagasi. Eesti koolisüsteem ootab neid tagasi, on neile ka kinnitatud.

 

Toimetaja: Merilin PärliLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema