Eestlannast sai kelgukoeraspordi maailmameister ({{commentsTotal}})

Paldiskis tervitati pühapäeval Rootsist, kelgukoerte maailmameistrivõistlustelt koju jõudnud Ülle Aaslav-Kaasikut, kes saavutas oma kolme koeraga maailmameistri tiitli polaardistantsil, mis oli kavas esimest korda.

Sõbrad ja klubikaaslased tegid Ülle Aaslav-Kaasikule Paldiski lähistel üllatusvastuvõtu. 160-kilomeetrise võistlusdistantsi läbimiseks kulus tal 26 tundi.

"Kui on väga head kelgukoerad, siis tuleb hea tulemus kah. Ja palju tööd kah," kirjeldab kelgukoeraspordi maailmameister Ülle Kaasik-Aaslav edu valemit.

Ülle sõitis pulkastiili rakendiga, mille ees on kuni neli koera, kes veavad raskusega kelku ja selle järel on suusataja. Pulka start oli reede öösel, sadas lund ja rada sisuliselt ei olnud.

"Ja kuna minu omad tõmbasid stardist kiiresti ja me noppisime kõik, kes meie ees olid ja läksime ette, siis hakkasime seal rajamestriks ja siis vahepeal eksisime ja vajusime lumme," kirjeldas Kaasik-Aaslav oma teekonda. "Veli oli siis see koer, kes jõudis maailmameistrina finišisse."

Põhitöö tegi rajal Missy. Tagasihoidlikule Missyle ei sobi aga tähelepanu ja rahvahulka nähes keeraks ta kelguga koos pigem võssa. Nii jäigi finišis au staarigeeniga Velile, kellele lihtsalt meeldib kaamerate ees olla. Meie intervjuusse sekkus temperamentselt kolmas sõidu lõpetanud koer Enid.

"Hammustab nina peast ära. Enid, käitu nüüd kenasti," manitses perenaine oma hoolealust.

Neljandal koeral, Esmel läks seekord küünevigastuse tõttu kehvasti. Tema pidi pealtvaatajaks jääma ning Ülle startis kolme koeraga ja võitis.

"Itaallane oli minu järel teine, temal oli neli koera, siis oli hollandlanna, temal oli neli koera, siis oli rootslane, neli koera. Tagapool oli ka neid, kelle oli üks koer," loetles Kaasik-Aaslav.

"Tegelikult on see ikka kõva värk, et üks eesti naine niimoodi läheb ja maailmameistrivõistluse kinni paneb. See on tore! Kindlasti on see kõva saavutus!" tunnustas kelgukoeraspordiklubi Baltosport juhatuse liige Aigar Kuus.

Koerad on nüüdseks Rootsis, Särnas toimunud võistlusest puhanud ja jälle hakkamist täis.

 

Toimetaja: Merilin PärliLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema